کد خبر: ۳۹۲۶۳
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
بطحایی در نشست فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس:
وزیر آموزش و پرورش گفت: سهمیه بندی مناطق سیل زده و تغییر زمان کنکور در اختیار آموزش و پرورش نیست ولی وزارتخانه پیگیر این موضوعات است، این موضوعات در اختیار وزارت علوم است. سیدمحمد بطحاییسیدحسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با بیان اینکه نشست فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه 29 اردیبهشت ماه) با حضور وزیر آموزش و پرورش و معاونین وی تشکیل شد.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه در ابتدای این نشست اعضای فراکسیون مباحث خود را مطرح کردند، ادامه داد: تاکید بر اجرای سند تحول آموزش و پرورش، رسیدگی به شرایط معیشتی فرهنگیان و ارتقاء سطح دریافتی آن‌ها، ساماندهی به بیمه فرهنگیان و رسیدگی به علت عدم ارائه خدمات و تحقیر فرهنگیان و اصلاح حقوق دانشجو، معلمان تربیت معلم (دانشگاه فرهنگیان) از جمله موارد مطرح شده از سوی نمایندگان بود.

وزارت آموزش و پرورش بر عدم اجرای سند 2030 باید نظارت کامل داشته باشد

وی با بیان اینکه توجه و بازسازی جدی به اقتصاد آموزش و پرورش و حفظ اموال و املاک و آموزش و پرورش، توجه به برخوردها و روابط بین کارکنان و ادارات با جامعه فرهنگیان مبتنی بر اخلاق و شئون از دیگر مسائل مورد توجه نمایندگان در نشست با بطحایی بود، بیان کرد: نظارت کامل بر عدم اجرای سند 2030 و عدم کفایت اراده مدیران در این زمینه نیز دغدغه نمایندگان بود و تاکید داشتند که در حال حاضر 2030 به طور نقطه‌ای اجرا می شود.

تعیین تکلیف کنکور و حذف آن برای همیشه

نقوی حسینی با بیان اینکه نمایندگان تاکید داشتند که مشکل اقتصاد آموزش و پرورش در داخل این وزارتخانه است و اگر آموزش و پرورش به خوبی از اموال و داشته‌های خود استفاده کند می‌تواند به خوبی شرایط اقتصادی خود را اداره کند، ادامه داد: تعیین تکلیف کنکور و حذف آن برای همیشه و روشن شدن آینده تعلیم و تربیت، تبدیل وضعیت معلمان پیمانی، خرید خدمت، حق التدریس ها، نهضت سوادآموزی ها، پیش دبستانی ها و توجه جدی به انتصاب‌های مدیریتی مبتنی بر تعهد، تخصص و جلوگیری از حزب گرایی و گروه گرایی نیز از سوی نمایندگان مطرح شد.

به حقوق همه معلمان 400 هزار تومان اضافه شود

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توجه به اردوگاه‌ها، درمانگاه‌ها، تعاونی‌های مسکن و مصرف و خدمات به فرهنگیان و ضرورت اجرای دقیق مصوبه مجلس در ارتباط با حقوق فرهنگیان از دیگر مسائل مطرح شد و نمایندگان تاکید داشتند که باید احکام فعلی اصلاح شود، گفت: تاکید که باید به حقوق همه معلمان 400 هزار تومان اضافه شود و ده درصد افزایش هم باید به همه براساس درصد حقوق آن‌ها پرداخت شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نمایندگان بر ضرورت توجه بیشتر دولت به آموزش و پرورش تاکید داشتند و معتقد بودند که براین اساس کسانی که حقوق کمتری می‌گیرند باید از افزایش بیشتری برخوردار شوند.

 

پاداش پایان خدمت همکاران تا 97 تسویه شده است

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش نیز در این نشست اظهار داشت: ما خواهان نشست‌های بیشتر، همکاری و مشورت بیشتر با نمایندگان محترم مجلس هستیم. اداره آموزش و پرورش سخت است و نیازمند همکاری و حمایت همه ارکان نظام است.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: با توجه به شرایط فعلی اقتصادی کشور، طبیعتا آستانه تحمل معلمان نیز کاهش می‌یابد. سعی کردیم شرایط را بهتر کنیم ولی با توجه به شرایط فعلی، انعکاس مثبت آن دیده نشد. اینجانب مدافع خانواده بزرگ فرهنگیان و بازنشستگان فرهنگی هستم. ما نباید طوری حرکت کنیم که فضای آموزش و پرورش متشنج کنیم.

تغییر زمان کنکور در اختیار آموزش و پرورش نیست

وی افزود: سهمیه بندی مناطق سیل زده و تغییر زمان کنکور در اختیار آموزش و پرورش نیست ولی وزارتخانه پیگیر این موضوعات است، این موضوعات در اختیار وزارت علوم است.

بطحایی ادامه داد: پاداش پایان خدمت همکاران تا 97 تسویه شده و از 97 تاکنون هم در حال پرداخت است.

با متخلفین اتفاقاتی که اخیرا در مدارس رخ داده برخورد می‌کنیم

وزیر آموزش و پرورش در مجلس شورای اسلامی گفت: در مورد اتفاقات اخیری که در مدارس رخ داده و تبلیغات هدایت شده و برنامه‌ریزی شده‌ای روی آن صورت گرفت را دقیقا بررسی و پیگیری می‌کنیم و حتما با متخلفین برخورد خواهیم کرد. در این زمینه بحث ما تربیتی است و از نگاه تربیتی آن را دنبال می کنیم و به همین جهت معاون پرورشی وزارتخانه را مسئول پیگیری موضوع کردیم.

ارتباط مناسبی بین آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه بر قرار است

بطحایی با بیان اینکه پرونده بنیاد آرشام هم در دادگاه است، بیان کرد: ارتباط آموزش و پرورش با حوزه های علمیه در حال حاضر به خوبی حفظ و تقویت شده است، همچنان تاکید می‌کنم که نیازمند حمایت و همکاری همه نمایندگان محترم با مجلس هستیم.
برچسب ها: شروع
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: