کد خبر: ۳۹۱۸۸
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، اولین اسکن ویژه نوزادان در مرکز پزشکی هسته ای راه آسمان سمنان با موفقیت انجام شد.

 دکتر دانائی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان و فوق تخصص اطفال و پزشک معالج نوزاد گفت: این نوزاد 45 روزه با وزن یک کیلو گرم در هفته بیست و نهم بارداری مادر متولد شد که با تشخیص احتمال عفونت در بافت استخوانی برای اسکن به مرکز پزشکی هسته ای راه آسمان ارجاع شد.دکتر دانائی با بیان اینکه امکان این نوع اسکن در کشور بسیار محدود است، افزود: بیش از راه اندازی مرکز پزشکی هسته ای راه آسمان  برای تشخیص بموقع، بیمار مجبور به مراجعه به مراکز خارج از استان بود که خوشبختانه با راه اندازی این مرکز دیگر نیازی به اعزام بیماران به خارج از استان نیست.
به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با فعالیت مرکز پزشکی هسته ای راه آسمان در سمنان در کوتاه ترین زمان ضمن تشخیص بموقع بیماری های نوزادان، مراحل درمان هم در اسرع وقت آغاز می شود.
 پیام ویژه ی دکتر دانایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان به همیاران راه آسمان
 وی در حاشیه انجام اولین اسکن استخوان ویژه نوزاد 45 روزه در مرکز پزشکی هسته ای راه آسمان با ابراز خرسندی از وجود چنین مرکز پیشرفته ای در استان گفت: راه اندازی این مرکز یکی از دستاوردهای بزرگ تشخیصی و درمانی در استان است که به لطف خداوند و یاری خیران عزیز امکان بهره مندی از این مرکز برای مردم استان و استان های همجوار فراهم شده است.
دکتر دانائی با تشکر از همیاران و همراهان بنیاد نیکوکاران راه آسمان  و پرسنل سخت کوش و مجرب مرکز پزشکی هسته ای در توجه ویژه به ارتقاء سلامت مردم استان افزود: تجهیز و راه اندازی این مرکز نقش بسزایی در تأمین رفاه و سلامت مردم استان ایفا می کند.
همچنین دکتر مهسا صبور متخصص پزشکی هسته ای هم در این باره، گفت: مرکز پزشکی هسته ای راه آسمان بخشی عمده ای از نیازهای مربوط به اسکن بیماران مبتلا به سرطان را برطرف می کند و در این مرکز روزانه بین 20 تا 25 بیمار پذیرش می شوند.
گفتنی است: مرکز پزشکی هسته ای راه آسمان که پیشرفته ترین مرکز پزشکی هسته ای شرق کشور است. در این مرکز انواع اسکن از جمله اسکن های؛ قلب، تیروئید، پاراتیروئید، استخوان، کلیه، مجرای اشکی، ریه و کبد انجام می شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: