آخرین اخبار
کد خبر: ۳۹۱۸۷
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
کسى که روابط عمومى را به عنوان یک شغل انتخاب مى نماید و مسئولیت انجام وظایفى را در این حرفه مى پذیرد، باید به عنوان یک حرفه به آن نگاه کرده و سعى نموده تا مهارت ها و تخصص هاى آن را فرا گیرد و آینده شغلى و پیشرفت اجتماعى خود را براساس آن برنامه ریزى کند. باید استعداد، آمادگى و توانایى فردى، علایق ، اندیشه خلاق، شهامت و شجاعت داشته باشد، همچنین قدرت تجزیه و تحلیل مسائل محیط کار اصول سازمان را به خوبى بشناسد.


مهمترین‌ وظیفه‌ روابط عمومی‌، شناخت‌ افکار عمومی‌ و نفوذ در آن‌ برای‌ جلب‌ رضایت‌ افکارعمومی‌ نسبت‌ به‌ سازمان‌ هم‌ در درون‌ سازمان‌ و هم‌ در بیرون‌ از سازمان‌ می باشد. ارتباطات در عصر حاضر اهمیت ویژه ای یافته و وظيفه روابط عمومي هاست كه به باورها ، ايمان و اعتقادات قلبي مردم عينيت ببخشند.
روابط عمومي در دستگاه هاي مختلف به عنوان پل ارتباطي بين مردم و مسئولين،  ميتوانند با نقش آفريني در مجموعه هاي خود، ضمن در نظر گرفتن شرايط جديد سياسي كشور، بسترهاي لازم به منظور ظرفيت هاي موجود را فراهم كنند.
نقش روابط عمومي ها به منظور معرفي داشته ها ، ظرفيت ها ، پتانسيل ها و فرصت هاي موجود در جامعه بسيار تعيين كننده بوده به گونه ای که بایستی با نقش آفريني در مجموعه هاي خود به اين امر مهم، جامه عمل بپوشانند.
حال با فشارهای گسترده ای که از طرف کشورهای اروپایی و آمریکایی به کشور وارد آمده است، روابط عمومی با ایجاد فضا و بسترهای مناسبی که در خصوص تبلیغات و اطلاع رسانی در ایران عزیزمان وجود دارد،  میتواند با ترغیب به حمایت از تولیدات داخل و همچنین با سرمایه گذاری در حوزه های مختلف اقتصادی از خروج منابع و ارز به خارج از کشور جلوگیری نماید .
(روابط عمومی از نگاه مقام معظم رهبری)
فکر اینکه برادران یک بخش مشابه در ارگان‌های کشور را مثل روابط عمومی‌ها گردهم آوردند فکر خوبی است ما در نظام خود احتیاج به یک انسجام حقیقی از هر طریق ممکن داریم ، یکی از روش ها هم این است که عرف روابط عمومی در وزارتخانه‌ها هم‌گون و هم‌نوا شود حداقل فایده این کار بهره‌گیری از تجربیات یکدیگر است.
در مورد خود روابط عمومی،‌ برادران شاغل این کار به شأن و مسئولیت کار واقف هستند به خصوص در این ایام که با مسئولان کشور تماس گرفتند و نقطه‌نظرها روشن شده است روابط عمومی‌ها می‌دانند کارشان چیست و چه توقعی از آنها می‌رود شاید کار روابط عمومی‌ها را بتوان به عنوان رابط بین دستگاه‌ها و مردم ملاحظه کرد.
بعضی معتقدند که روابط عمومی‌ها بایستی حقیقت مطلب در مورد دستگاه‌ها را بیان کنند زیرا مردم انتظار و توقع دارند که همه واقعیت‌ها را بشنوند بعضی هم عقیده دارند علاوه بر گفتن این حقیقت باید نظر مردم نسبت به آن وزارتخانه نیز مشخص و منعکس شود. عده‌ای می‌گویند تنها چیزهای امیدبخش را باید به مردم گفت و مطالب یأس‌آفرین را نباید ارایه داد.
روابط عمومی‌ها باید روش خود را از بین این سلیقه‌ها انتخاب کنند. به نظر من شما باید مشخص کنید انتظار مردم و دستگاه‌ها از شما چیست. باید با مردم صادقانه رفتار شود و با زبان فریب با آنها رفتار نشود ، مهم‌ترین ممیزه جمهوری اسلامی ایران در بخش تشکیلات این است که مردم،‌ مسئولان را از خود می‌دانسته و توقع غیرواقعی و حرف سست شنیدن را ندارند  آنان حرف صادقانه می‌خواهند.
بندرلنگه نیز یکی از بنادر با سابقه و مهم کشور در غرب استان هرمزگان می باشد که از سال 1346 تحت نظارت سازمان بنادر و دریانوردی فعالیت تجاری خود را آغاز نموده است . از نظر ترابری دریایی ، بندرلنگه بهترین پایانه لجستیکی برای جزایر کیش ، ابوموسی ، تنب بزرگ و کوچک ، لاوان ، سیری و هندورابی بوده و دارای کوتاهترین فاصله نسبت به بنادر جنوبی با کشور امارات متحده عربی است که هم اکنون یکی از بنادر اصلی ترابری دریایی و مسافر به این کشور می باشد .
بندرلنگه بعنوان هسته مرکزی بنادر غرب هرمزگان ، 7 بندر تجاری و مسافری بندرلنگه ، چارک ، آفتاب ، سیری ، لاوان، کنگ و شیوء را تحت پوشش دارد .این بندر بزرگترین قطب ترانزیت خودرومی باشد که عمده ترانزیت آن به کشورعراق است .


عبدالله قطارانى
مسئول روابط عمومى بنادر و دريانوردى غرب هرمزگان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: