آخرین اخبار
کد خبر: ۳۹۱۵۹
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
هم‌زمان با ماه مبارک رمضان، در طرح نسیم همدلی ۵ و ویژه‌برنامه “یک شهر، قرآن “، مسابقات حفظ و قرائت قرآن کریم به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس در نقاط مختلف شهر برگزار می‌شود.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده شهردار بندرعباس در این‌ خصوص اظهار کرد: ماه مبارک رمضان برترین ماه سال، ماه نزول قرآن و کتب آسمانی و فرصتی فرا روی بندگان است تا توفیق پیدا کنند با روزه گرفتن، عبادت و بندگی خالصانه به درگاه خالق بی‌همتا، تقویت و رشد بعد معنوی، فضائل اخلاقی، تقوا و پرهیزگاری به شناخت و معرفت دست یابند.وی افزود: شایسته است در این ماه مبارک، با بهره‌گیری از تعالیم رحمانی قرآن کریم و سنّت و سیره اخلاقی پیامبر رحمت (ص)، همه مسلمانان روزه‌دار را به وحدت و برادری دعوت کنیم.وی تأکید کرد: ماه رمضان، ماه آگاهی بیشتر از حقایق هستی است و این هدف در سایه حفظ، تلاوت قرآن و تدبر در آن به دست می‌آید.
امینی زاده عنوان کرد: با همین رویکرد در ماه مبارک رمضان امسال در پنجمین سال برگزاری طرح نسیم همدلی مسابقات قرآنی شهروندی را در مساجد شهر بندرعباس برگزار خواهیم کرد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس نیز ابراز کرد: ماه مبارک رمضان، فرصتی بسی ارزشمند است، این ماه فرصتی برای دعا و نیایش و شب‌زنده‌داری است که عشق ملکوتی و انس با محبوب جاودانه را پدید می‌آورد.

الیاس محسنی عنوان کرد: در ماه بهار قرآن، طبیعتاً مساجد شهر بندرعباس بستر مناسبی برای اجرای برنامه‌های قرآنی و جذب جوانان و نوجوانان به مجالس و محافل قرآنی هستند و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس علاوه بر دیگر برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در محلات اجرای ویژه‌برنامه‌های قرآنی در مساجد شهر بندرعباس را در نظر دارد.

وی ادامه داد: در همین راستا سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، با همکاری مناطق سه‌گانه شهری، موسسه قرآنی بیت النور، کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، سپاه ناحیه بسیج بندرعباس، سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس و دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس اقدام به برگزاری مسابقات حفظ و قرائت قرآن کریم برای شهروندان در مساجد سطح شهر کرده است.

محسنی تصریح کرد: مسابقات حفظ قرآن کریم ویژه نونهالان رده سنی ۲ تا ۷ سال و مسابقات قرائت در رده‌های سنی کودکان، نوجوانان و بزرگ‌سال برگزار می‌شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: