آخرین اخبار
کد خبر: ۳۹۱۴۲
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
وزیرخارجه آلمان اعلام کرد:
«هایکو ماس» وزیر امور خارجه آلمان روز دوشنبه اعلام کرد که از فرصت دیدار با «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا استفاده کرده است تا بر نگرانی برلین از بابت تشدید تنش در منطقه خاورمیانه تاکید کند.
به گزارش شروع آنلاین  به نقل از خبرگزاری فرانسه، وی یادآور شد که در جریان دیدار با پمپئو، به وی گفتم: ما از بابت تحولات و تنش در منطقه نگران هستیم و خواستار تنش نظامی در این منطقه نیستیم.
وی افزود: همچنان توافق هسته ای را اساسی برای بازداشتن ایران از دستیابی به سلاح هسته ای در آینده تلقی می کنیم و این مساله را برای امنیت مان، مهم می دانیم.
اروپا روز دوشنبه از آمریکا خواست بر شدت تنش در منطقه در ارتباط با توافق هسته ای دامن نزند. «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بر لزوم مذاکره به عنوان تنها و بهترین راه برای پرداختن به اختلافات و دوری از متشنج شدن اوضاع در منطقه تاکید کرد و گفت: به حمایت کامل از توافق هسته ای با ایران و اجرای کامل آن ادامه می دهیم.
پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در حاشیه نشست وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل با همتایان خود از انگلیس، فرانسه و آلمان دیدار و گفت و گو کرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: