آخرین اخبار
کد خبر: ۳۸۳۷۵
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان گفت: از زمان وقوع سیلاب تاکنون 182 روستای استان به صورت کلی و جزیی تخلیه شده و بیش از چهار هزار و 600 واحد مسکونی نیز آسیب دیدند.
به گزارش شروع آنلاین به نقل از ایرنا کیامرث حاجی زاده اظهار کرد: از این تعداد روستای تخلیه شده 61 روستا دچار آبگرفتگی شده اند.
وی ادامه داد: تا این لحظه همچنین 33 هزار و 500 واحد مسکونی استان در معرض خطر قرار دارند.
مدیرکل مدیریت بحران استان خوزستان بیان کرد: همچنین حدود 30 هزار نفر در 47 اردوگاه اقامت اضطراری اسکان یافته اند و امکانات و خدمات مورد نیاز نیز برای آنها فراهم شده است.
به گزارش ایرنا، بارش شدید باران در بالادست سدهای خوزستان باعث افزایش قابل توجه آورد سدها در دو هفته گذشته شد که در پی آن دبی خروجی سدها نیز برای کنترل سیلاب و مدیریت سدها افزایش یافت.
در روزهای گذشته دبی خروجی سد کرخه تا 2 هزار و400مترمکعب و دبی خروجی سد دز تا سه هزار مترمکعب بر ثانیه نیز رسید که این موضوع باعث سیلاب در پایین دست و آبگرفتگی زمین های کشاورزی و روستاهای حاشیه رودخانه های دز و کرخه شد وعلاوه بر 182روستا دستور تخلیه 6شهر در معرض سیلاب نیز صادر شد.
استان های تهران، اصفهان، فارس و کرمان با حکم وزیر کشور به عنوان استان های معین خوزستان برای رسیدگی به سیل زدگان وامدادرسانی در این استان معرفی شده اند.
بر اساس اعلام رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان سیلاب تاکنون بیش از 9 هزار و 480 میلیارد ریال (948 میلیارد تومان) به بخش کشاورزی این استان خسارت وارد کرده است
برچسب ها: شروع ، خوزستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: