کد خبر: ۳۷۵۵۶
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
وزیر خارجه قطر اعلام کرد، دوحه سال جاری میلادی میزبان نشست منطقه‌ای عالی‌رتبه‌ای با هدف بررسی جنایات وحشیانه داعش خواهد بود.

به گزارش شروع آنلاین به نقل از روسیا الیوم ، محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر امور خارجه قطر در جریان سخنرانی خود در نشست وزرای خارجه ائتلاف بین‌المللی ضد داعش در واشنگتن گفت: پیروزی بر گروه تروریستی داعش محقق نمی‌شود مگر با از بین بردن عوامل ریشه‌ای که منجر به از بین رفتن تروریسم و افراط گری، توقف درگیری‌های مسلحانه، یکپارچگی تلاش‌ها و تقویت همکاری منطقه‌ای می‌شود.

بنا بر گزارش روسیا الیوم، وزیر خارجه قطر اعلام کرد که پدیده تروریست‌های خارجی مسأله بسیار مهمی است و نیاز به راهکار واقعی و همگرایی فراگیر دارد.

آل ثانی در ادامه افزود: تروریسم همچنان یکی از خطرناک‌ترین مسائل است که صلح و امنیت بین‌المللی را در شرایط کنونی تهدید می‌کند.

وزیر خارجه قطر تاکید کرد: پیروزی ائتلاف بین‌المللی ضد داعش به رهبری واشنگتن در شکست این گروه تروریستی در عراق و سوریه بیانگر اراده بین‌المللی در نابودی تروریسم است.

دوحه در اکتبر گذشته میزبان کنفرانس عالی رتبه‌ای بود که در آن شماری از خبرگان منطقه‌ای و بین‌المللی حضور داشتند و در این کنفرانس به بررسی راهکاری برای حل پدیده تروریسم خارجی پرداختند.

نشست وزرای خارجه ائتلاف بین‌المللی ضد داعش روز چهارشنبه در واشنگتن به ریاست مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا برگزار شد هدف از این نشست ممانعت از حضور مجدد داعش از طریق برقراری ثبات و امنیت عنوان شده بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: