کد خبر: ۳۷۵۴۷
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین المللی در وین، به منظور بررسی آخرین وضعیت روابط جمهوری اسلامی ایران و یونیدو، با لی یونگ، مدیرکل سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) دیدار کرد.


به گزارش شروع آنلاین ، کاظم غریب آبادی در این دیدار، با اشاره به ظرفیت‌های بالای علمی و صنعتی کشورمان و همچنین آمادگی برای تبادل تجربیات در زمینه‌های مختلف مرتبط با توسعه، برخی حوزه‌های جدید همکاری از جمله در رابطه با فناوری‌های پاک و کمبود آب و همچنین استفاده از استارت آپ ها در گسترش ارائه خدمات و ایجاد شغل را تشریح نمود. سفیر کشورمان اظهار امیدواری کرد تا روابط میان ایران و یونیدو، بیش از پیش ارتقا و توسعه یابد.

مدیرکل یونیدو نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت بسیار بالای ایران برای این سازمان، ضمن استقبال از توسعه روابط فیمابین، اظهار کرد: یونیدو در زمینه‌های گوناگون آماده همکاری با ایران بوده و پروژه‌های جدیدی نیز حسب نظر طرف ایرانی، تدوین و ارائه خواهد شد.

در این ملاقات، طرفین توافق کردند تا هیأتی تخصصی از یونیدو در سال جاری میلادی به منظور ارزیابی نیازهای ایران و همچنین بررسی راهکارهای تسریع در اجرای پروژه‌های موجود، به ایران سفر نماید.

غریب آبادی در این ملاقات، همچنین نامه وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات کشورمان درخصوص همکاری در زمینه ایجاد و توسعه همکاری‌های دوجانبه و منطقه‌ای در بستر استارت آپ ها و شرکت‌های دانش بنیان را به مدیرکل یونیدو ارائه نمود.

لازم به توضیح است، "یونیدو" به عنوان یک سازمان بین المللی مستقل و با هدف تسریع در فرایند صنعتی کردن کشورهای در حال توسعه، در سال ۱۹۶۶ ایجاد شد و هو اکنون ۱۶۸ کشور عضو آن هستند. یونیدو در حال حاضر ۷ پروژه همکاری در جمهوری اسلامی ایران در دست اجرا دارد.


برچسب ها: شروع
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: