آخرین اخبار
کد خبر: ۳۷۵۲۸
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
با اخذ مجوز بورس، از محل سود انباشته حاصل شد؛
سرپرست معاونت اقتصادی و مالی فولاد مبارکه گفت: مجوز افزایش سرمایهٔ سنگین و جذاب شرکت از محل سود انباشته توسط سازمان بورس و اوراق بهادار صادر شد و به این ترتیب سرمایهٔ شرکت با 73 درصد رشد از 7 هزار و 500 به 13 هزار میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.

طهمورث جوانبخت افزود: این افزایش سرمایه به‌منظور اصلاح ساختار مالی با توجه به مخارج انجام‌شده جهت تکمیل طرح‌های در دست اجرا، مشارکت انجام‌شده در افزایش سرمایهٔ شرکت‌های فرعی و وابسته، تملک سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت و سرمایهٔ در گردش موردنیاز جهت برنامه‌های آتی شرکت انجام می‌گیرد.

وی با تأکید بر این‌که با ثبت این افزایش سرمایه، شرکت فولاد مبارکه جایگاه بزرگ‌ترین شرکت بورسی را از آن خود خواهد کرد، در خصوص تاریخ برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت تصریح کرد: این مجمع روز چهارشنبه 24 بهمن‌ماه در محل سالن نگین سپاهان‌شهر برگزار خواهد شد.

سرپرست معاونت اقتصادی و مالی فولاد مبارکه در بخش دیگری از سخنان خود درخصوص عملکرد درخشان شرکت در 9 ماههٔ سال 97 افزود: درآمد فولاد مبارکه در بازهٔ زمانی مذکور نسبت به‌مدت مشابه سال قبل با افزایش 46 درصدی به 16 هزار و 150 میلیارد تومان رسید که این موفقیت در نتیجه کسب رکوردهای تولید، مدیریت صحیح هزینه‌ها و تلاش همهٔ همکاران زحمتکش به دست آمد.

در بیست‌ویکمین همایش معرفی شرکت‌های برتر ایران (IMI100)، شرکت فولاد مبارکه رتبهٔ اول گروه فلزات اساسی را به خود اختصاص داد و در بین ۱۰ شرکت برتر ایران قرار گرفت.

همایش معرفی ۱۰۰ شرکت برتر ایران هشتم بهمن‌ماه با حضور رئیس سازمان مدیریت صنعتی، سرپرست سازمان گسترش و نوسازی و جمعی از مدیران عامل صنایع کشور در سالن همایش‌های بین‌المللی سازمان صداوسیما برگزار شد.

در این همایش فولاد مبارکه چندین عنوان برتر را کسب کرد که عبارت‌اند از: رتبهٔ هفتم در شاخص فروش در بین ۵۰۰ شرکت بزرگ کشور؛ رتبهٔ اول در گروه فلزات اساسی؛ رتبهٔ دوم در شاخص ارزش بازار؛ رتبهٔ دوم در شاخص ارزش افزوده؛ رتبهٔ دوم در شاخص بیشترین سودآوری؛ رتبهٔ چهارم در شاخص بالاترین اشتغال‌زایی و رتبهٔ چهارم در شاخص بیشترین صادرات.

بنابر این گزارش، ایرج ترابی سرپرست روابط عمومی فولاد مبارکه پس از دریافت تندیس و لوح تقدیر این همایش در جمع خبرنگاران گفت: مسیر اصلی اقتصاد کشور در راهبردهای اقتصاد مقاومتی به‌خوبی روشن است. در این راه، بنگاه‌های اقتصادی بزرگ ازجمله فولاد مبارکه از جایگاه ویژه‌ای برخوردارند؛ چراکه این قبیل کارخانه‌ها می‌توانند در بالا و پایین‌دست و به‌طورکلی در زنجیرهٔ تولید خود شرکت‌های بسیاری را با خود همراه کنند و در مسیر ارتقاء جایگاه کالای ایرانی گام بردارند.

وی با بیان این‌که شاخص‌های موردنظر در انتخاب 100 شرکت برتر ازجمله بهره‌وری، سودآوری، میزان فروش، نقدینگی، صادرات و توجه به مسئولیت‌های اجتماعی نقش بنگاه‌های اقتصادی را برجسته می‌سازد گفت: خوشبختانه شرکت فولاد مبارکه همواره بهبود مستمر را در دستور کار خود قرار داده و علی‌رغم همهٔ مشکلات با روند روبه‌رشدی این مسیر را با موفقیت طی کرده است. این رویکرد و انجام ممیزی‌های داخلی و خارجی در فولاد مبارکه باعث شده این شرکت به یک بنگاه اقتصادی بزرگ و رقابت‌پذیر مبدل شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: