آخرین اخبار
کد خبر: ۳۶۹۶۶
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
معاون اول رئیس جمهور در جیرفت:
معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران در 40 سال گذشته کارهای بزرگ و مهمی انجام داده است، افزود: ایران اسلامی امروز به نقاطی رسیده که در سطح جهانی قابل طرح و ارائه است و یکی از این موضوعات، گازرسانی به نقاط مختلف است.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، اسحاق جهانگیری در آئین آغاز بهره برداری رسمی از خط انتقال گاز کهنوج – جیرفت و گازرسانی به شهرهای جیرفت، نرماشیر و فهرج و گاز رسانی به 78 روستا و شهرک های صنعتی جیرفت و بم در استان کرمان افزود: ایران اسلامی در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در تمامی بخش ها از جمله در راه سازی، ریل، صنعت، تکنولوژی های مدرن، نانوتکنولوژی و انرژی هسته ای به نقطه قابل اتکائی رسیده است که می تواند خیز بلند توسعه ای بردارد واین در حالی است که دشمنی آمریکایی ها و غربی ها لحظه ای کنار نرفته است.

وی ادامه داد: آمریکائی ها به دلیل خروج از برجام و پشت پا زدن به این توافق نامه بین المللی از نظر سیاسی در دنیا روسیاه هستند و از نظر اجرایی نیز در دنیا روسیاه هستند اما جمهوری اسلامی ایران سربلند است.

وی خاطرنشان کرد: امروز نیز امریکایی ها احساس می کنند باید با جمهوری اسلامی ایران مقابله کرده و به مردم فشار وارد می کنند.

معاون اول رئیس جمهوری گفت: با وجود همه برنامه های آمریکائی ها برای جلوگیری از فروش نفت ایران، جلوگیری از انتقال پول ایران، گرفتن جلوی واردات کالاهای مورد نیاز مردم از جمله دارو ها و ....، به میزانی که نیاز داریم نفت می فروشیم و کشورهای متعددی علاقه مند هستند که از نفت ایران استفاده کرده و خریدار نفت ایران هستند و از روش هایی که می دانیم پول را جا به جا می کینم و کالاهای اساسی و دارو را به اندازه نیاز مردم با قیمت مناسب وارد می کنیم.

جهانگیری یادآور شد: مخازن گازی ایران در قرن ها و دهه های گذشته زیرپای مردم بوده است اما مردم از نعمت گاز برخوردار نبوده اند اما امروز در یکی از بزرگترین مخازن گازی جهان (پارس جنوبی) برداشت روزانه از 285 میلیون مترمکعب به بیش از 600 میلیون مترمکعب رسیده است و برای هر فازی که به بهره برداری رسیده است، چندین میلیارد دلار سرمایه گذاری شده است.

وی تصریح کرد: با وجود اینکه آمریکائی هااعلام کرده اند که جمهوری اسلامی ایران 40 سالگی خود را نخواهد دید، اما امسال در 22 بهمن مردم نشان خواهند داد که با شکوه تر از سال های گذشته جشن انقلاب را برگزار می کنند.

معاون اول رییس جمهور تاکید کرد: باانسجام، وحدت و امید به آینده و امید به تونمندی و کارآمدی نظام جمهوری اسلامی ایران، همه مشکلات را پشت سر می گذاریم.

وی ادامه داد: می دانیم که در برخی کالاها مردم با گرانی جدی روبرو هستند و مشکلات به مردم فشار می آورد و در سال جاری تصمیم گرفته شده افرادی که زیر 3 میلیون درآمد دارند، بین 100 تا 300 هزار تومان بسته حمایتی دریافت کنند که این کار در دست انجام است.

جهانگیری گفت: بیش از نیمی از مردم کشور از این بسته ها استفاده می کنند و باز هم دنبال فرصت هایی هستیم که از دغدغه های معیشتی مردم کم کنیم.

وی ادامه داد: سعی کرده ایم محصولات کشاورزی را با قیمت های بالاتری از کشاورزان خرید کنیم تا توان مالی مردم بالا برود و به عنوان نمونه سال گذشته قیمت خرید گندم 1300 تومان بوده و امسال به 1600 رسیده است .

جهانگیری اظهارداشت: دولت پس از خرید گندم از کشاورزان آن را آرد کرده و با قیمت 600 تومان به نانوایی ها می دهد تا نان با قیمت مناسبی به دست مردم برسد.

وی تاکید کرد: دولت یارانه های متعددی پرداخت می کند تا زندگی مردم با سختی همراه نشود.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به این مطلب که جیرفت استان کرمان از نقاط استراتژیک برای تولید محصولات کشاورزی است، ادامه داد: مصوبه هیات وزیران برای وام های کشاورزی باید اجرائی شود و نباید تردیدی در اجرای آن بوجود آید.

وی ادامه داد: تلاش می شود برای تامین آب آشامیدنی شهر جیرفت که از وضعیت مناسبی برخوردار نیست، در بودجه سال آینده منابعی تامین شود تا این مساله حل شود.

جهانگیری با اشاره لزوم توسعه زیرساخت های جنوب استان کرمان، ادامه داد: نه تنها باید جیرفت را به راه آهن سراسری وصل کنیم بلکه باید آن را از طریق کهنوج به جاسک و خلیج فارس و دریای عمان متصل کنیم و این مسیر می تواند از طلائی ترین مسیرهای حمل و نقل کشور باشد .

وی از تمامی دست اندرکاران گازرسانی به شهرستان های استان کرمان نیز تقدیر کرد و گفت: مردم جیرفت مردم بزرگوار و قدرشناسی هستند.

00000000000

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: