آخرین اخبار
کد خبر: ۳۶۵۰۳
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت در بازدید از غرفه ذوب آهن:
دکترجعفر سرقینی معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت، از غرفه ذوب آهن اصفهان در اولین نمایشگاه و جشنواره ملی فولاد ایران بازدید نمود وبا توضیحات مهندس تولائیان معاون بهره برداری این شرکت در جریان توانمندی‌های ذوب آهن در حوزه بومی سازی و محصولات جدید این شرکت قرار گرفت.

دکتر سرقینی در گفتگو با خبرنگارما، به اقدامات و تلاش‌های صورت گرفته در خصوص حل مشکل مواد اولیه ذوب آهن اشاره نمود و گفت: ذوب آهن اصفهان باید بتواند با تمام ظرفیت خود تولید کند، و بدین منظور اقدامات خوبی در حال انجام است تا سنگ درشت دانه مورد نیاز این شرکت تأمین گردد.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت خاطر نشان کرد: همجواری معادن با ذوب آهن در گذشته وجود داشت که اقدام اصولی و خوبی بود اما عمدتاً در دهه ۸۰ معادن از این کارخانه عظیم جدا شدند و این سبب شد که ذوب آهن برای تأمین مواد اولیه با چالش همراه شود اما با رویکرد جدید این مشکل برطرف می‌شود تا اولین فولاد ساز کشور مشکل تأمین مواد اولیه نداشته باشد و بتواند به دوران شکوفایی باز گردد.

وی در پایان گفت: مقرر است مصوبه‌ای از دولت اخذ شود که بر اساس آن به صورت ویژه تأمین سنگ آهن برای ذوب آهن اصفهان انجام می‌شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: