آخرین اخبار
کد خبر: ۳۶۵۰۰
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مهندس سید عبدالله موسوی:
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: این شرکت به عنوان یک سرمایه عظیم و برند ملی در صنعت نفت کشور جایگاه ویژه‌ای دارد.

 

مهندس سید عبدالله موسوی در بازدید از طرح مرکزیت صنعتی شرکت در منطقه سدین افزود: این شرکت در چهار دهه گذشته نقش اساسی در حفر چاه‌های نفت و گاز و خدمات جانبی در سطح شرکت‌های زیر مجموعه شرکت ملی نفت ایران داشته است.

وی اظهار کرد: شرکت ملی حفاری ایران سرمایه گذاری کلانی در راستای ایجاد زیر ساخت‌ها، تأمین ناوگان حفاری، تجهیزات خدمات فنی و فضاهای کارگاهی و انبارهای پشتبانی کرده است که این سرمایه‌ها باید حفظ و به نحو مطلوب از آن استفاده بهینه به عمل آید.

 موسوی تقویت و توسعه فعالیت‌های شرکت در بخش‌های عملیاتی و پشتیبانی را با رعایت الزامات HSE و تسری مبانی انضباطی در بخش‌های عملیاتی، مالی و اداری از سوی مجموعه کارکنان مورد تاکید قرار داد و گفت: این شرکت سرمایه و امکانات وسیعی از نظر منابع انسانی و ملزومات کار در اختیار دارد که باید به نحو مطلوب از آن بهره برداری گردد.

 مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران تفکیک اقلام کالایی موجود و اقلام بدون استفاده را مورد اشاره قرار داد و افزود: تعیین تکلیف اقلام فاقد استفاده و حفظ و نگهداشت اقلام سرمایه‌ای اعم از دستگاه‌های حفاری، ماشین آلات و تجهیزات خاصه در ارتباط با تعمیرات اساسی (اورهال) و بازسازی باید به جد مورد توجه واقع و بر اساس اولویت بندی در دستور کار منظور شود.

وی انسجام و همدلی مجموعه سازمان را در جهت چابک سازی و افزایش راندمان کار و متراژ حفاری بسیار با اهمیت دانست و اظهار کرد: انسجام انضباطی و رعایت ضوابط و مقررات عملیاتی، اجرایی و مالی و بهینه سازی هزینه‌ها در بخش‌های مختلف می‌تواند فرصت را برای توجه بیشتر به مسائل رفاهی و ایجاد انگیزه کارکنان مهیا سازد و این امر در توسعه پایدار شرکت تاثیرگذار است.

موسوی شاخص زمان، کیفیت نگری همسو با کمیت کار و صرف و صلاح در برنامه ریزی‌ها را از عناصر مهم در افزایش توان رقابتی شرکت توصیف کرد و گفت: این شرکت با برخورداری از 72 دستگاه حفاری و تجهیزات روزآمد در خصوص ارائه خدمات جانبی می‌بایست علاوه بر پاسخگویی به نیازهای صنعت نفت کشور در عرصه بازارهای خارجی نیز حضوری پر رنگ داشته باشد.

در جریان این برنامه که شماری از مدیران و مسئولان عملیاتی و اجرایی حضور داشتند کارگاه‌های پشتیبانی لوله مغزی سیار، اداره نگهداری و تعمیرات واحد سازندگی و تعمیرات اساسی، سیستم‌های برش و اختلاط سیمان و مواد شیمیایی و انبار اسقاط در موقعیت 23 هکتاری و سایت بازسازی دستگاه‌ها و تجهیزات حفاری در منطقه 9 هکتاری منشعب از طرح مرکزیت صنعتی شرکت بازدید و از سوی جانشین معاونت مدیرعامل در امور فنی مهندسی و مدیر بازسازی و تجهیزات حفاری گزارش مبسوطی از حوزه فعالیت‌ها، وضعیت و چالش‌ها، و پیشرفت کارهای عملیاتی ارائه گردید.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: