آخرین اخبار
کد خبر: ۳۶۴۹۹
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران:
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: چرخش مته حفاری باید در راستای تولید صیانتی و حفظ سرمایه‌های ملی باشد.

مهندس سید عبدالله موسوی در بازدید سرزده و دیدار با کارکنان دستگاه 36 فتح، افزود: توجه جدی به ضوابط و استانداردها از جمله در مقوله HSE در بخش‌های مختلف عملیات حفاری از الزامات اجتناب ناپدیر صنعت نفت است.

وی کار در صنعت حفاری را به طور کامل فنی، پیچیده، طاقت فرسا و با ریسک بالا ارزیابی و اظهار کرد: این کار ارزشمند دارای ابزار، امکانات و مجموعه‌ای از تخصص‌های متنوع است که در سطوح مختلف از ایجاد محل نصب دکل (لوکیشن)، آغاز عملیات جابجایی و اثبات دکل، شروع عملیات حفاری تا تکمیل نهایی چاه بر اساس دانسته‌های علمی، تخصصی و تجربی دنبال می‌شود.

موسوی با قدردانی از تلاش‌های مستمر حفار مردان این شرکت در پاسخگویی به تعهدات و اجرای به موقع پروژه‌های حفاری، گفت: نیروی انسانی مهمترین سرمایه هر سازمان است و دستگاه‌ها و تجهیزات کاربردی در این صنعت نیز سرمایه‌های کشور محسوب می‌شود که باید با رعایت مقررات و استانداردهای این صنعت از این داشته‌ها حفاظت گردد.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران به تشکیل نشست‌های تخصصی مدیران ارشد شرکت تحت عنوان جلسات صبحگاهی عملیات که همه روزه برگزار می‌شود، اشاره کرد و افزود: در این جلسات گزارش‌های دریافتی از هر دستگاه حفاری، پیشرفت کارها، مشکلات فنی و وقفه‌های کاری ارائه و پس از بررسی‌های کارشناسی، تصمیمات لازم اتخاذ می‌گردد.

وی اظهار کرد: از موارد مهم و تأثیر گذار در اجرای عملیات حفاری، تأمین به موقع پیش نیازهای کار است که تاکید گردیده به عنوان اولویت نخست مورد اهتمام بخش‌های پشتیبانی قرار گیرد تا کارکنان عملیاتی بدون کوچکترین دغدغه نسبت به انجام وظایف کار به موقع با توجه به نکات اساسی در موضوع رعایت استانداردها، دقت عمل، کیفت و شتاب بخشی به انجام کار مبادرت نمایند.

در این بازدید رئیس دستگاه 36 فتح گزارشی از فعالیت این دستگاه ارائه کرد و گفت: این دکل سنگین خشکی در حال حفر یک حلقه چاه توسعه‌ای در میدان نفتی مارون در محور اهواز امیدیه است که در حوزه عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون در مناطق نفتخیز جنوب واقع شده است.

الیاس امیری افزود: با هماهنگی و همکاری نزدیک میان متخصصان شرکت کارفرما و مدیریت عملیات خشکی 2 شرکت، عملیات حفر این چاه که 91 روز پیش بینی شده است طبق برنامه زمانبندی صورت می‌پذیرد و هم اکنون در عمق بیش از سه هزار متر در مراحل تکمیل چاه قرار دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: