آخرین اخبار
کد خبر: ۳۶۳۵۳
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
واعظی در حاشیه جلسه هیئت دولت:
رئیس دفتر رئیس‌جمهور با بیان اینکه ادعای اسماعیل بخشی صحت نداشته و صرفا یک اقدام تبلیغی بوده است، گفت: این حق برای وزارت اطلاعات و نظام محفوظ است که از این فرد شکایت کند.
به گزارش شروع آنلاین به نقل از مهر، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور در حاشیه نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در جلسه امروز مقرر شد تا سازمان برنامه و بودجه با همکاری دستگاه‌های مختلف یک برنامه جدی را برای اشتغال در سال آینده داشته باشند و موضوع دیگری که مورد بررسی قرار گرفت مسئله معیشت مردم بود.

وی گفت: آقای رئیس‌جمهور دستور دادند وزارت صنعت معدن تجارت و همین‌طور وزارت جهاد کشاورزی در خصوص معیشت مردم همکاری نزدیکی داشته باشند تا همانطور که آرامش در بازار ارز ایجاد شده در حوزه معیشت مردم هم این آرامش در قیمت کالاها بوجود آید.

واعظی تصریح کرد: موضوع دیگری که امروز در جلسه مطرح شد در خصوص اهمیت بیشتر به جوانان در خصوص خودکفایی بود. تا به امروز برخی از قطعات و نیازمندی‌ها را ما از خارج وارد می‌کردیم اما امروز این فرصت ایجاد شده که بتوانیم آنها را در داخل تامین کنیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور افزود: بنابراین رئیس جمهور به وزارت علوم و به شخص وزیر علوم دستور دادند تا با بسیج امکانات و نفرات خود در این خصوص حرکت کنند تا متخصصین و جوانان ما در صنایع مختلف چه در بخش دولتی و چه خصوصی بهتر به کار گرفته شوند.

واعظی در پاسخ به سوالی پیرامون شخصیت مرحوم هاشمی رفسنجانی، گفت: مرحوم هاشمی رفسنجانی یکی از شخصیت هایی بودند که چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب هر آنچه در توان داشت برای پیروزی انقلاب به کار گرفت.

وی ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب هم در خدمت امام(ره) و پس از آن در خدمت مقام معظم رهبری بودند.

رئیس دفتر ‌رئیس‌جمهور همچنین اظهار کرد: وی در دوران ریاست جمهوری و در دورانی که ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام را بر عهده داشت، سهم مهمی در حفظ انقلاب داش.

واعظی بیان کرد: زنده بودن افراد به جسم نیست بلکه به عملکرد آنها بستگی دارد و من فکر کنم آقای هاشمی زنده است. تخریب شخصیت افراد بی اخلاقی است و باید به بزرگان نظام احترام بگذاریم.

وی خاطر نشان کرد: تخریب آقای هاشمی او را بزرگ می کند و توصیه من این است که این بی اخلاقی ها را کنار بگذاریم.

واعظی در مورد تعهدات اروپایی ها در برجام گفت: با اروپایی‌ها تا آخر سال میلادی توافق داشتیم و اکنون اروپایی‌ها عذر خواهی کردند و گفتند فشارهای آمریکا کار ما را به تاخیر انداخته است اما از هدف خود دست بر نداشتیم.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور در مورد سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان گلستان اظهار کرد: ان شاء الله این سفر هفته آینده انجام خواهد شد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه رئیس‌جمهور با حمایت اصلاح طلبان روی کار آمد و شما در سال ۹۶ گفتید حزب اعتدال و توسعه برنده انتخابات بود، گفت: شما که خبرنگار هستید و هر هفته اینجا می آیید می دانید که من چنین مطلبی نگفتم و بیان این مطلب از سمت شما بعید است و این مطلب را یک آقایی گفت و من هرگز چنین حرفی نزدم و هر کسی صوت اینچنینی دارد ارائه کند.

وی در رابطه با قطع یارانه ایرانیان مقیم خارج، گفت: در سامانه ثبت نامی یارانه ها ترتیبی داده‌ایم تا هموطنان مقیم در دیگر کشورها امکان ثبت نام نداشته باشند.

واعظی در پاسخ به سوالی درخصوص ادعای اسماعیل بخشی گفت: بر اساس دستور هفته گذشته رئیس‌جمهور، هیئتی از سوی وزیر اطلاعات به خوزستان رفتند و بر اساس بررسی های انجام شده، امروز وزیر اطلاعات گزارش کاملی در این زمینه به هیات دولت ارائه کرد. همچینن آن هیات با اسماعیل بخشی صحبت کرده بود و متوجه شدند که ادعای این فرد به هیچ وجه درست نبود و یک اقدام تبلیغی بود.

وی افزود: اما متاسفانه این ادعا به گونه ای مطرح شده بود که در داخل با توجه به اینکه موضع دولت حمایت از حقوق شهروندی است و حتما دوستان توجه کرده اند که وزارت اطلاعات خیلی تلاش می‌کند تا قانون‌مدار حرکت کند، بر این اساس قرار شد که این حق برای وزارت اطلاعات و همچنین نظام محفوظ باشد که از این فرد شکایت کند و قوه قضاییه هم بر اساس روش و مقرراتی که دارد به این موضوع رسیدگی کند.

رئیس دفتر رئیس جمهور تصریح کرد: لذا این موضوع برای دولت و شخص رئیس جمهور خیلی مهم بود و نظر دوستان ما در دولت این است که این مطلب حتما باید رسیدگی شود چرا که این رویه مناسبی نیست که هر کس بخواهد بر اساس ادعایی نظام را زیر سوال ببرد.

واعظی در خصوص طرح استانی شدن انتخابات، گفت: دولت از طرح استانی شدن انتخابات استقبال کرده است.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی گفت: من یکبار بیشتر در مورد مسأله اصلاح طلبان صحبت نکردم و آن هم این بود که ما با همه گروه‌های معتدل صحبت می‌کنیم، از سال ۹۲ روابطمان خوب بوده اما با گروه‌های تند اصولگرا و اصلاح طلب نه در ۹۲ و نه ۹۶ ائتلاف نداشته‌ایم.

رئیس‌دفتر رئیس جمهور در خصوص شایعه استعفای وزیر امور خارجه، گفت: آقای ظریف یکی از وزرای خارجه موفق از اول انقلاب است، دولت و رئیس جمهور از آقای ظریف حمایت می‌کنند و شایعات مربوط به استعفای وی صحت ندارد. در دولت ما هیچ کس برای انتخابات ۱۴۰۰ برنامه ریزی ندارد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: