آخرین اخبار
کد خبر: ۳۶۱۶۶
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
وزیر ورزش و جوانان:
وزیر ورزش و جوانان گفت:با توجه به حمایت همه‌جانبه‌ای که از سوی فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش از تیم ملی انجام شده، می‌توانیم بعد از چهل و دو سال قهرمان آسیا شویم.
 وزیر ورزش و جوانان گفت:با توجه به حمایت همه‌جانبه‌ای که از سوی فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش از تیم ملی انجام شده، می‌توانیم بعد از چهل و دو سال قهرمان آسیا شویم.
مسعود سلطانی‌فر در جریان مراسم تجلیل از مربیان برتر فوتبال در سال 96 با اشاره به حضورش در این مراسم، گفت: امروز دیدن بزرگان ورزش در این سالن و حضور در جمع این بزرگان، خاطرات خوب دوران نوجوانی و جوانی من را از دستاوردها و افتخارات فوتبال کشور که مدیون زحمات این جمع است را تداعی می‌کند.
وی سپس به پیشرفت ورزش در کشور اشاره کرد و افزود: ما با استفاده از ظرفیت‌های مادی و معنوی، سرعت بالایی در پیشرفت ورزش داریم. در این سالن بزرگان فوتبال و ورزش که سال ها زحمات کشیدند حضور دارند البته باید اینگونه تجلیل‌ها را در سایر رشته‌ها هم شاهد باشیم. 
وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه ورزش کشور در سال 97 سال موفقی را با توجه به رویدادهای فراوان پشت سر گذاشت، خاطر نشان کرد:‌ شروع سال 97 با جام جهانی 2018 روسیه همراه بود و تیم ملی توانست از گروه سخت نتایج تاریخی کسب کند. خیلی‌ها آن زمان فکر می‌کردند تیم ملی در مقابل قهرمان جهان، قهرمان اروپا و قهرمان آفریقا تبدیل به زنگ تفریح شود، اما فرزندان و شاگردان سالهای گذشته شما آبرو و عزت کشور را حفظ کردند. 
وی ادامه داد: پس از آن در بازی های آسیایی جاکارتا فرزندان ایران با کسب 62 مدال،بهترین نتایج را پس از انقلاب اسلامی در تاریخ مسابقات آسیایی گرفتند.
سلطانی فر اضافه کرد:همچنین در مسابقات پارآسیایی هم برای دومین دوره رتبه چهارم کشورمان به سوم ارتقا پیدا کرد.
وزیر ورزش و جوانان گفت: در لیگ قهرمانان فوتبال آسیا هم برای اولین بار در تاریخ کشور دو تیم پرهوادار و باسابقه ایران در جمع هشت تیم برتر قرار گرفتند که درنهایت یک تیم هم به فینال رسید. 
وی در ادامه اظهاراتش در مراسم تجلیل از برترین مربیان سال اضافه کرد: در المپیک جوانان، ورزشکاران ما رتبه بیست و چهارم گذشته را به رتبه هفتمین ارتقا دادند. همچنین در مسابقات متعددی مثل کاراته، وشوو و تکواندو هم فرزندان ایران توانستند افتخارات بزرگی را رقم بزنند. 
سلطانی فر سپس به جام ملتهای آسیا اشاره کرد و گفت: همه عزیزانی که در این مراسم هستند، به نوعی در جام‌های ملت‌های گذشته حضور داشتند و بسیاری از افتخارآفرینی‌ها، دستاوردهای بزرگ همراه عزیزان بوده است. چندین دوره قهرمانی و افتخارات دیگر ماحصل زحمت و کار این بزرگان بوده است. 
وزیر ورزش و جوانان سپس به شرایط تیم ملی فوتبال در آستانه این بازی ها اشاره کرد و اظهار داشت:البته در این مقطع هم تیم ملی ما شرایط خوبی در آسیا دارد و با بازیکنان و کادر فنی خوبی که در این تیم حضور دارند و با توجه به حمایت همه‌جانبه‌ای که از سوی فدراسیون و وزارت ورزش انجام شده، می‌توانیم بار دیگر بعد از چهل و دو سال قهرمانی شویم. 
وی با اشاره به اینکه یکی از بهترین عرصه‌هایی که توانسته باعث ایجاد شور و نشاط و شعف در بین مردم شود، ورزش است، خاطرنشان کرد: کشور در شرایط ویژه‌ای قرار دارد، نمی‌خواهم از لحاظ سیاسی صحبت کنم، اما این روزها فشارهای زیادی به کشور وارد می‌شود که از لحاظ اقتصادی روی معیشت مردم تأثیر گذاشته است.
سلطانی‌فر گفت: باید با توجه به شرایط موجود باید در راستای وحدت و همدلی حرکت کنیم تا از این گذرگاه سخت عبور کنیم. ما در دوران جنگ و بعد از آن مشکلات زیادی داشتیم و به عنوان کسی که در این سالها همواره مدیر بوده، هیچ گاه شرایط اینقدر سخت و فشارها زیاد نبوده که ان‌شاءالله با عزم و اراده مردم، تلاش مسئولان و وحدت نخبگان دست به دست هم می‌دهیم و از این گذرگاه عبور می‌کنیم تا با کمک یکدیگر گلیم نظام را در این شرایط سخت از آب بیرون بیاوریم./ایرنا
برچسب ها: شروع ، وزیر ورزش
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: