آخرین اخبار
کد خبر: ۳۶۱۲۲
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رئیس فیفا:
«جیانی اینفانتینو» رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) در سخنرانی خود در جریان کنفرانس بین المللی ورزش با اشاره به فناوری کمک داور ویدئویی (VAR) اظهار داشت: من این فناوری را با هیچ چیز در دنیا عوض نمی کنم.
 «جیانی اینفانتینو» رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) در سخنرانی خود در جریان کنفرانس بین المللی ورزش با اشاره به فناوری کمک داور ویدئویی (VAR) اظهار داشت: من این فناوری را با هیچ چیز در دنیا عوض نمی کنم.
 تارنمای فوتبال ایتالیا روز چهارشنبه نوشت: فناوری کمک داور ویدئویی پس از معرفی و اجرای موفقیت آمیز در رقابت های جام جهانی 2018 روسیه، سری آ ایتالیا و چند لیگ معتبر اروپایی، بزرگ ترین نوآوری دنیای مدرن فوتبال محسوب می شود.
در این بین، اینفانتینو در جریان این کنفرانس که در امارات برگزار شد، اظهار داشت: VAR تجربه موفقیت آمیزی بود، تجربه ای که آن را با هیچ چیز در دنیا عوض نمی کنم؛ صادقانه بگویم، در ابتدا کمی نسبت به آن تردید داشتم اما پس از آزمایش، همه شروع به حرف زدن از آن کردند و حالا همه طرفدار آن هستند.
وی ادامه داد: بحث های زیادی با پیر لوئیجی کولینا (داور سرشناس و بازنشسته ایتالیایی) مطرح شد چرا که همه تصور می کردند این فناوری فوتبال را مختل می کند اما در نهایت مشخص شد که VAR فوتبال را عادلانه تر می کند.
رئیس فیفا افزود: اگر VAR به داوران کمک می کند چرا جلوی آن گرفته شود؟ دیگر از اشتباهات آشکاری همچون گل های آفساید، خبری نیست؛ با این حال همچنان نیاز به بهبود در آن احساس می شود اما اشتباهات بزرگ به تاریخ پیوسته است.
اینفانتینو در ادامه در خصوص برنامه ریزی ها در جهت افزایش تعداد تیم های شرکت کننده در جام جهانی 2022 قطر از 32 به 48 تیم خاطرنشان کرد: موضوع اگر و اما نیست بلکه چالش مطرح شده با زمان اعمال این تغییر در قالب جام جهانی مرتبط است.
رئیس سوئیسی – ایتالیایی فدراسیون بین المللی فوتبال تصریح کرد: در حال بررسی احتمال اعمال این تغییر در جام جهانی قطر هستیم، کار ساده ای نیست اما اگر بتوانیم دنیا را خوشحال کنیم ارزش امتحان کردن را دارد؛ شاید مجبور شویم برخی از کشورهایی را که از لحاظ جغرافیایی همسایه (قطر) هستند، مجاب کنیم تا تعدادی از بازی ها را میزبانی کنند.
وی ادامه داد: از وجود تنش در این منطقه آگاه هستیم از این رو مدیریت کردن این موضوع بر عهده رهبران سیاسی است؛ پیامد کیفی گسترش جام جهانی و افزایش تعداد تیم ها محرز است، کافی است به این فکر کنیم که جای چه کشورها و تیم های بزرگ و مطرحی همچون ایتالیا و هلند در روسیه خالی بود.
اینفانتینو در پایان تاکید کرد: به قاره آسیا و اینکه اعمال اصلاحات تعداد نمایندگان این قاره را 2 برابر خواهد کرد هم فکر کرده ایم و این بدان معنا است که کشورهای بیشتری برای رسیدن به جام جهانی سرمایه گذاری می کنند و این اتفاق خوبی برای فوتبال است./ایرنا
برچسب ها: شروع ، رئیس فیفا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: