آخرین اخبار
کد خبر: ۳۵۷۶۸
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رئیس جمهوری کره جنوبی:
'مون جائه این' رئیس جمهوری کره جنوبی با تاکید بر تاریخی بودن روابط تهران - سئول، از جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک شریک مهم و مطمئن برای کره جنوبی نام برد.
'مون جائه این' رئیس جمهوری کره جنوبی با تاکید بر تاریخی بودن روابط تهران - سئول، از جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک شریک مهم و مطمئن برای کره جنوبی نام برد.
'مون جائه این' روز چهارشنبه در آیین تسلیم استوارنامه 'سعید بادامچی شبستری' سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی به وی، با ابلاغ سلام گرم و ارادت متقابل به دکتر روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران افزود: روند همکاری های دو کشور حتی در سخت ترین شرایط در دهه هفتاد میلادی و همچنین دوران جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، تداوم یافته است.
وی با اشاره به اینکه مسائل و مشکلات جاری میان روابط دو کشور در آینده رفع خواهد شد از حمایت های جمهوری اسلامی ایران در پیشبرد سیاست مصالحه جویانه در شبه جزیره کره تشکر و قدردانی کرد.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی نیز در این آیین ضمن ابراز سلام گرم دکتر روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران به 'مون جائه این' رییس جمهوری کره جنوبی، به پیشینه مناسبات تاریخی میان دو کشور اشاره کرد و بر ضرورت توسعه و تحکیم همکاری های دو جانبه در عرصه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و پارلمانی تاکید نمود.
شبستری از نقش رئیس جمهوری کره جنوبی در پیشبرد خلع سلاح هسته ای در شبه جزیره کره استقبال و حمایت کشورمان از سیاست ها و برنامه های کره جنوبی در این زمینه را اعلام کرد. 
سفیر جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی با اشاره به خروج غیر قانونی و یکجانبه آمریکا از برجام و مسائل و مشکلات پدید آمده در روابط دو کشور ایران و کره جنوبی به ویژه در زمینه های بانکی و مالی ظرف ماه های اخیر، ابراز امیدواری کرد با مساعدت رییس جمهوری کره جنوبی مشکلات مذکور رفع شوند.
'سعید بادامچی شبستری' در تاریخ 19 مهر ماه سال جاری به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران وارد سئول شد و کار خود را آغاز کرد./ایرنا
برچسب ها: شروع ، سئول
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: