آخرین اخبار
کد خبر: ۳۵۵۱۰
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
سرلشکر جعفری:
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: رزمایش پیامبر اعظم(ص) 12 در واقع پاسخی قاطع و کوبنده به همه ادعاهای پوچ دشمنان بود.
 فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: رزمایش پیامبر اعظم(ص) 12 در واقع پاسخی قاطع و کوبنده به همه ادعاهای پوچ دشمنان بود.
 سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری روز شنبه با حضور در مرحله پایانی رزمایش پیامبر اعظم (ص) 12 در جمع خبرنگاران تاکید کرد: امیدوارم با برگزاری این رزمایش، دشمنان ما بیش از گذشته به توان و پاسخ کوبنده ما در مقابل اقدام های خود پی برده باشند. 
وی افزود: دشمنان بدانند توان دفاعی جمهوری اسلامی ایران، بازدارنده است و همان گونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند اگر بخواهند یکی بزنند، 10 تا می خورند. 
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: این توانمندی به واقع اثبات شد که جمهوری اسلامی ایران و رزمندگان ما قادرند چنین کاری انجام دهند.

** جانشین فرمانده کل سپاه: اگر تهدید شویم، قدرت خواهیم ساخت
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در جریان این رزمایش گفت: همواره قدرت بر اساس تهدید شکل می گیرد و دشمن بداند اگر ما تهدید شویم، قدرت خواهیم ساخت.
سردار حسین سلامی افزود: دشمنان ما را تهدید می‌ کنند و از ما می‌ خواهند که از قدرت دفاعی خود بکاهیم، در حالی که این دیوانگی محض است زمانی که تهدید می‌ شویم، خود را خلع سلاح کنیم و در اختیار دشمن قرار دهیم.
جانشین فرمانده کل سپاه اظهار کرد: آن ها احساس می ‌کنند که منافع شان در به آتش کشیدن منطقه است و همواره با سیاست خطرناک ارسال سلاح به منطقه، می خواهند سرزمین ما را تحت تاثیر قرار دهند.
وی خطاب به دشمنان نظام گفت: سپاه هیچ گاه برای توسعه و تقویت قدرت دفاعی کشور از حرکت باز نمی ایستد و ما در حوزه دستاوردها، فناوری ها، راهبردها و روش های نظامی و دفاعی در تلاش برای پیشرفت هر چه بیشتر هستیم و حرکت در این مسیر جزو برنامه همیشگی ما است.
سردار سلامی ادامه داد: دکترین دفاعی خود را بر اساس تغییر شکل جنگ‌ها از لحاظ فنی و عملیاتی تغییر شکل دادیم.
او تاکید کرد: به طور قطع تجربه های ناشی از نبرد با تکفیری‌ ها به ویژه در نیروی زمینی سپاه اثرهای ویژه ای در پیشرفت و عملکرد نیروهای ما داشته است و سبب شده که نیروها از میدان تاکتیکی خلاقانه برخوردار شوند.
مرحله پایانی رزمایش پیامبر اعظم(ص) نیروی زمینی سپاه صبح امروز - شنبه - با شعار «نمایش اقتدار و امنیت پایدار در سایه وحدت ملی و ظرفیت سازی ‌های نوین دفاعی» و با رمز مقدس «یا رسول الله» (ص) در منطقه عمومی خلیج فارس آغاز شد که همه مراحل و عملیات آن با موفقیت پایان یافت.
در این رزمایش یگان های واکنش سریع، نیروی مخصوص و تکاوری، پهپاد‌های رزمی و شناسایی، بالگرد‌های هجومی، ترابری و بارریز، جنگال، مکانیزه، واحد‌های مهندسی و تخریب، سامانه ‌های کنترل و فرماندهی و ناو تیپ ذوالفقار منطقه یکم نیروی دریایی سپاه شرکت داشتند. 
این رزمایش شامل اجرای عملیات آبی - خاکی، سرپل گیری در ساحل، هجوم به ساحل و دفاع از آن بوده و قابلیت‌ های آن در سامانه رزمی به هم پیوسته و شبیه به صحنه‌های واقعی اجرایی شد.
رزمایش پیامبر اعظم (ص) 12 از رشته رزمایش ‌های ابلاغی و سالانه نیروی زمینی سپاه است که برای نخستین بار از عملیات تهاجمی در دکترین دفاعی جمهوری اسلامی رونمایی شد.
سردار سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار سرلشکر غلامعلی رشید فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا (ص)، سردار سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران و فرماندهان نیروها و رده های مختلف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین آغازین این رزمایش در جزیره قشم حضور داشتند./ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: