آخرین اخبار
کد خبر: ۳۵۲۹۷
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مهاجم تیم فوتبال استقلال اعلام کرد که تیمش در نیم فصل دوم لیگ برتر باشگاههای ایران فقط برای قهرمانی تلاش می کند و به جز دستیابی به این مهم به چیز دیگری نمی اندیشد.
 مهاجم تیم فوتبال استقلال اعلام کرد که تیمش در نیم فصل دوم لیگ برتر باشگاههای ایران فقط برای قهرمانی تلاش می کند و به جز دستیابی به این مهم به چیز دیگری نمی اندیشد.
«روح الله باقری» زمان زیادی نیست که پیراهن استقلال را بر تن کرده اما در همین مدت کم توانسته است به یک بازیکن ثابت در جمع آبی پوشان تبدیل شود و بازی های خوبی در خط حمله از خود به نمایش بگذارد؛ همین موضوع باعث شده «و وینفرد شفر» سرمربی آبی پوشان اعتقاد زیادی به این مهاجم شماره 10 پیدا کند.
باقری حرف های جالبی در خصوص استقلال، شرایط کنونی این تیم و عزم بازیکنان برای کسب عنوان قهرمانی در نیم فصل دوم به زبان آورده است. این گفت وگو را در زیر می خوانید:
 نیم فصل اول مسابقات لیگ برتر به پایان رسید، نظرت در خصوص این بازیها چیست؟
- اگر چه آن طور که می خواستیم نشد و به آن چه لیاقت و استحقاقش را داشتیم، نرسیدیم اما عملکرد تیمی در پایان خوب بود و به آینده ای که انتظار استقلال را می کشد و به طور حتم روشن است، امیدواریم.

 استقلال فصل جدید را با حاشیه ها و مشکلات زیادی شروع کرد، این مسائل چقدر در نتایج تیم تاثیرگذار بود؟
- به عنوان یک بازیکن به جز مسائل فنی به هیچ چیز دیگری فکر نمی کنم و همان طور که دیدید استقلال هر چه از شروع فصل گذشت شکل بهتری به خود گرفت و عملکرد قابل قبولی در مسابقات لیگ برتر به نمایش گذاشت.

 استقلال در هفته های آخر سه پیروزی بدست آورد که طلسم این بردها برابر پدیده شکست؟
- ما سه بازی خوب را برابر تیم های استقلال خوزستان، صنعت نفت آبادان و سپیدرود رشت به اجرا گذاشتیم و توانستیم 9 امتیاز بگیریم. در برابر پدیده نیز برای پیروزی به زمین رفته بودیم و می خواستیم با 3 امتیاز کامل نیم فصل اول را به پایان برسانیم اما با بدشانسی و البته اشتباهات داوری این مهم شکل نگرفت و در ورزشگاه آزادی برابر رقیب مشهدی به تساوی رسیدیم.

 هنوز حاشیه های این بازی تمام نشده است؟
- ما می توانستیم برنده شویم و تمام تلاش خودمان را برای این امر به کار بستیم. وقتی با اشتباه داوری که همه کارشناسان هم به آن اعتقاد داشتند 2 امتیاز مهم را از دست دادیم بازیکنان ناراحت بودند و مصاحبه هایی انجام دادند اما به یک موضوع مهم ایمان دارم.

چه موضوعی؟
- من برای داوران احترام و ارزش زیادی قائل هستم و به خوبی می دانم انسان های شریف و زحمت کشی هستند که اگر در زمین مسابقه اشتباهی انجام می دهند نه از روی عمد بلکه کاملا سهوی است. اگر من بازیکن مصاحبه ای انجام دادم قصد توهین به داوران را نداشتم و خدای ناکرده نمی خواستم به آنها توهین کنم. بعد از این که بازی به پایان رسید فشار روی ما زیاد بود و منظورم این بود که داوران با دقت بیشتری قضاوت کنند تا زحمت یک تیم جلوی چشم هوادارانش هدر نرود.

خسرو حیدری در سخنانی گفته که استقلال قبل از بازی با نتیجه 2 بر صفر از حریفان عقب است، چرا؟ 
- آقا خسرو درست می گوید. چرا که این تفکر باعث می شود بدون حرف و حدیث به برتری برسیم و امتیازات کامل را از آن خود کنیم.

به نیم فصل دوم مسابقات لیگ برتر چقدر امیدواری؟
- خیلی زیاد. یک نیم فصل کامل باقی مانده و به طور حتم ما برای نیمه دوم لیگ برتر برنامه زیادی داریم. می خواهیم از همان بازی اول شروعی مقتدر داشته و استقلالی باشیم که همه از تماشای بازی های آن لذت ببرند.

 قبول داری جایگاه استقلال رتبه پنجم جدول نیست؟
قطعا همین طور است. جایگاه پر افتخارترین تیم ایران در آسیا همیشه قرار گرفتن در صدر جدول است و قطعا این رتبه استقلال موقتی است و روزهای خوبی در نیم فصل دوم انتظارش را خواهد کشید.

 به نظر شما استقلال شانس قهرمانی در لیگ برتر را دارد؟
- مگر می شود برای قهرمانی استقلال شانسی قائل نشد. استقلال همیشه استقلال است و شانس زیادی برای قهرمانی دارد، همان طور که گفتم نیم فصل دوم شروعی دیگر برای ما خواهد بود و برای قهرمانی تلاش می کنیم و به خوبی می دانیم برای تحقق این امر کار سختی پیش رویمان است اما به هواداران عزیز استقلال که همیشه و در همه حال پشتیبان تیم محبوبشان بوده اند قول می دهم تا آخرین لحظه و توانمان برای قهرمانی تلاش کنیم.

 هواداران از نتایج استقلال ناراضی بودند اما در پایان بازی با پدیده تیم را تشویق کردند، چرا؟
- هواداران سرمایه و صاحبان اصلی استقلال هستند و هر آن چه از تیمشان انتظار دارند کاملا طبیعی و بجاست. هوادار استقلال می خواهد تیمش همیشه در اوج باشد و بازیکنان نیز برای شادی‌شان دست به هر کاری می زنند. این عزیزان وقتی دیدند همه عوامل تیم تلاششان را کردند اما شانس با ما یار نبود و به حق خود نرسیدیم تیم را تشویق کردند که از این بابت ممنون شان هستیم.

 از عملکرد خودت در نیم فصل اول راضی بودی؟
- من بازیکن تازه واردی در استقلال هستم و تازه یک نیم فصل از حضورم در این تیم بزرگ گذشته است. تمام تلاشم را به کار بستم تا مهره ای تاثیرگذار برای استقلال باشم. اما در پاسخ به پرسش شما باید بگویم هنوز به طور کامل از خودم رضایت ندارم و حتم دارم به مروز زمان بهتر از این می شوم، امیدوارم در ادامه راه بتوانم نمایش های بهتری را برای تیم محبوبم به اجرا بگذارم.

 به پیراهن تیم ملی فکر می کنی؟
- پوشیدن پیراهن تیم ملی آرزوی هر فوتبالیست ایرانی است و هر بازیکنی دوست دارد روزی ملی پوش شود. من هم از این قاعده مستثنی نیستم. نهایت تلاشم را می کنم تا با درخشش در تیم استقلال به یک بازیکن ملی پوش تبدیل شوم. جا دارد برای تیم ملی ایران در مسابقات جام ملت های آسیا آرزوی موفقیت کنم و امیدوارم با کسب بهترین نتایج به ایران بازگردد.

 کار کردن با وینفرد شفر چگونه است؟
- شفر مربی بزرگ و با دانشی است که تعصب زیادی به استقلال دارد و همواره می کوشد به بهترین شکل ممکن تیمش را برای مسابقات آماده کند. از کار کردن با ایشان بسیار خوشحالم و امیدوارم روز به روز با توصیه های فنی او در فوتبال پیشرفت کنم.

 در جام باشگاه های آسیا در گروه مرگ قرار گرفته اید، فکر می کنی از این گروه صعود کنید؟
- استقلال عنوان پرافتخار ترین تیم ایران در قاره کهن را یدک می کشد و همه تیم های آسیایی از رویارویی با آن وحشت دارند، فصل گذشته نیز این تیم در گروه بسیار سختی قرار گرفت اما در نهایت با شایستگی به مقام اول گروه خود رسید و امسال نیز تلاشمان را می کنیم بهترین نتایج را در مهم ترین و معتبرترین تورنمنت باشگاهی آسیا بگیریم. مطمئن باشید استقلال برای این بازی ها به آمادگی کامل می رسد.

تو تنها بازیکن استقلال هستی که در سه جام گل زده ای.
- اگر این اتفاق شکل گرفته حاصل تلاش همه بازیکنان تیم بوده است و در فوتبال هر موفقیتی که به دست می آید نتیجه یک کار گروهی است و یک بازیکن به تنهایی نمی تواند تاثیرگذار باشد.

 و سوال آخر. چرا «الحاجی گرو» و «مارکوس نیومایر» از استقلال جدا شدند؟
این دو بازیکنان خوبی بودند و برای استقلال زحمات زیادی کشیدند، شاید یک بازیکن نتواند در یک تیم موفق باشد و آن هم می تواند دلایل زیادی داشته باشد اما نمی توان کیفیت فنی اش را زیر سئوال برد و اطمینان دارم در تیم های دیگر خواهند درخشید. برای این دو بازیکن که دوستان خوبی در استقلال برایم بودند آرزوی موفقیت می کنم./ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: