آخرین اخبار
کد خبر: ۳۴۶۶۱
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
توسط مدیرکل آموزش و پرورش مازندران؛
ساری-رییسی راسم نواختن زنگ روز جهانی معلولان در هنرستان استثنایی مرحوم کولاییان با حضور مدیرکل آموزش و پرورش مازندران صورت پذیرفت
ساری-رییسی راسم نواختن زنگ روز جهانی معلولان در هنرستان استثنایی مرحوم کولاییان با حضور مدیرکل آموزش و پرورش مازندران صورت پذیرفت
«عسکری نیکزاد» در مراسم نواختن زنگ روز جهانی معلولان گفت: هدف از این روز ارتقاء رشد اذهان عمومی درباره مسائل مربوط به معلولیت‌های مختلف، و افزایش آگاهی‌هایی بوده است که باید از مسأله پیوستن افراد معلول در تمامی جنبه های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی زندگی منتج شود.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه با آرزوهای بزرگ می‌توان به اهدافی بزرگ‌تر دست پیدا کرد، اظهار داشت: معلولیت این نیست که دست از همه کارها بردارند و از رسیدن به هدف باز بمانند. دانش‌آموزان معلول باید توان و استعداد خود را بسنجند و به همان میزان از شرایط استفاده بهینه ببرند.
نیکزاد با بیان اینکه آموزش و پرورش توجه ویژه‌ای به دانش آموزان معلول دارد، تصریح کرد: دانش‌آموزان معلول نباید بگذارند تا معلولیت باعث شود تا در انجام کارها و رسیدن به اهداف محدود شوند و باید به فکر توانمندی های خود باشند.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه معلمان شاغل در مدارس استثنایی از دلسوزترین معلمان در آموزش و پرورش هستند افزود: معلمی در اینگونه از مدارس بسیار پرزحمت و پرمسئولیت است و علاوه بر مهربانی و محبت ویژه به این دانش آموزان باید آینده آنان را در نظر بگیریم.
نیکزاد با بیان اینکه روز جهانی معلولین روز به اثبات رساندن خواستن و توانستن است، گفت: مطلبی که معلم باید در رابطه با کودکان دارای نیازهای ویژه به خاطر بسپارند این است که نگرش و عملکرد آنها، نگرش و عملکرد دانش آموزان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.
وی تصریح کرد: معلم باید در نظر داشته باشد که چگونه این دانش آموزان را درک نموده و به آنها کمک نماید و کلاس درس را به فرصتی برای یادگیری ارزش‌های مهمی چون بردباری و هم دردی تبدیل نماید.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: