آخرین اخبار
کد خبر: ۳۴۶۵۸
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
شهرکرد – صادق کریمی: داریوش حسینی مدیر کل راه و شهرسازی چهارمحال وبختیاری در این خصوص گفت: در حوزه بازآفرینی شهری و توجه به احیای بافت‌های فرسوده و ناکارآمد در استان طرح‌های اجرایی در دست اقدام است.
شهرکرد – صادق کریمی: داریوش حسینی مدیر کل راه و شهرسازی چهارمحال وبختیاری در این خصوص گفت: در حوزه بازآفرینی شهری و توجه به احیای بافت‌های فرسوده و ناکارآمد در استان طرح‌های اجرایی در دست اقدام است.
 
در نشستی که با حضور مدیرعامل شرکت باز آفرینی شهری کشور برگزار گردید؛ برلزوم توجه حداکثری به بافت فرسوده و احیا این مناطق در استان چهارمحال و بختیاری تاکید شد.
داریوش حسینی مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال وبختیاری در این خصوص گفت: در حوزه بازآفرینی شهری و توجه به احیای بافت‌های فرسوده و ناکارآمد در استان طرح‌های اجرایی در دست اقدام است.
وی، با بیان اینکه 18 شهر چهارمحال و بختیاری با جمعیتی بالغ بر 110 هزار نفر مجموعاً دارای یک هزار و 92 هکتار محدوده بافت ناکارآمد هستند، ادامه داد: این شهرها دارای 240 هزار و 745 واحد مسکونی هستند که از این تعداد 140 هزار و 748 واحد نیاز به مقاوم‌سازی و احیاء دارند.
استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: اجرایی شدن دستور و تاکید رئیس جمهور مبنی بر بازآفرینی شهری در کل کشور را نیازمند همکاری و همراهی همه بخش‌های مرتبط با این موضوع دانست.
اقبال عباسی در نشست با هوشنگ عشایری مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری، ضمن تبیین راهکارهای بازسازی بافت‌های فرسوده در سطح استان، اجرایی شدن دستور و تاکید رئیس جمهور مبنی بر بازآفرینی شهری در کل کشور را نیازمند همکاری و همراهی همه بخش‌های مرتبط با این موضوع دانست.
استاندار خاطرنشان کرد: در این راستا مدیران اجرایی باید توجیه و ترغیب شوند و برای مردم و ساکنان بافت‌های فرسوده و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی نیز فرهنگ‌سازی و بسترسازی مناسب صورت پذیرد.
در این نشست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، مدیرکل راه و شهرسازی، شهردار شهرکرد و نماینده انبوه سازان نیز حضور داشتند.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری، آغاز جلسات بررسی دستورالعمل اجرایی بازآفرینی شهری از استان چهارمحال و بختیاری را نوید بخش اقدامات خوب در استان دانست و از آمادگی ارایه تسهیلات بانکی مناسب و معافیت‌های مربوطه عرصه ساخت و ساز به انبوه‌سازان و بخش خصوصی خبر داد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: