آخرین اخبار
کد خبر: ۳۴۶۲۲
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
نماینده مبارکه :
نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح استعفای نمایندگان در شرایط کنونی عزتمندانه ترین اقدام ممکن برای دفاع از حقوق مردم و کشاورزان اصفهان در موضوع آب است.
 نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح استعفای نمایندگان در شرایط کنونی عزتمندانه ترین اقدام ممکن برای دفاع از حقوق مردم و کشاورزان اصفهان در موضوع آب است.
زهرا سعیدی افزود: استعفای 19 نفر از نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی در راستای حمایت از حقوق همه مردم ایران است.
وی با اشاره به اینکه زاینده رود مهمترین رودخانه فلات مرکزی ایران محسوب می شود گفت: با وجود این که تمام تلاشمان را برای جذب اعتبارات بکار گرفتیم اما مشکل آب کشاورزان همچنان حل نشده باقی مانده است.
نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: در دولت های مختلف قرار بر این بود که ردیف اعتباری برای تامین آب کشاورزان در نظر گرفته شود.
وی افزود: بحران آب مهمترین مساله استان اصفهان است اما با وجود تلاش های فراوان توسط نمایندگان مجلس برای برطرف شدن آن، هنوز بی نتیجه مانده و اقدام خاصی در مورد آن انجام نشده است. 
سعیدی با بیان اینکه اقدامات اجرایی بر عهده دولت است از بی توجهی دولتمردان نسبت به اجرای وعده ها و قول هایشان برای برطرف شدن مشکل کشاورزان استان اصفهان انتقاد کرد.
وی تصریح کرد:در شرایط فعلی استعفا، آخرین و تنها راهکاریست که برای پیگیری وظایف و کارهای نمایندگان مردم استان اصفهان به ذهن می رسد.
 19 نماینده استان اصفهان در اعتراض به آنچه که 'عدم تحقق وعده‌های دولت درخصوص جاری شدن آب زاینده رود ' خواندند خواهان کناره گیری از سمت نمایندگی مردم این استان در مجلس شورای اسلامی شدند.
نمایندگان مردم این استان در نامه ای به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کردند: در صورتی که حداقل نتوانیم حق مردم استان اصفهان را برای تامین آب شرب آن ها تامین نماییم دلیلی برای حضور در مسئولیت نمایندگی نمی بینیم و ما امضا کنندگان ذیل از زمان تقدیم نامه کناره گیری از حضور در صحن و کمیسیون ها خودداری تا تکلیف مشخص شود.
در این نامه خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی آمده است: 'همانطور که مستحضرید و یک مورد در حضور جنابعالی با وزیر محترم نیرو مشکلات آب استان اصفهان مورد بحث و بررسی قرار گرفت، احیای زاینده رود که هیچ سازمان برنامه و بودجه ای برغم پیگیری زیادی که انجام شده حتی از تخصیص اعتبار و ردیف مرتبط با تامین آب شرب خودداری کرد. 
نامه یاد شده امروز تقدیم رئیس مجلس شورای اسلامی شد. /ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: