آخرین اخبار
کد خبر: ۳۴۶۰۷
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رئیس اداره نظارت بر طرح ها :
اميد كاملي رئيس اداره نظارت بر طرحهاي بانك صنعت و معدن گفت : اين بانك سرمايه گذاري در پروژه هاي عظيم اقتصادي در سخت‌ترين شرايط تحريمي را با مجموع تسهيلات ارزي 14 ميليارد يورويي در دست انجام دارد.

اميد كاملي رئيس اداره نظارت بر طرحهاي بانك صنعت و معدن گفت : اين بانك سرمايه گذاري در پروژه هاي عظيم اقتصادي در سخت‌ترين شرايط تحريمي را با مجموع تسهيلات ارزي 14 ميليارد يورويي در دست انجام دارد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني بانك صنعت و معدن ، وي با بيان مطلب فوق افزود : عمده اين پروژه‌هاي بزرگ شامل طرح هاي زيرساختي و صنعتي با ظرفيت ساليانه 45 ميليون تن فرآورده‌هاي نفت و گاز و پتروشيمي، 17 ميليون تن محصولات زنجيره فولاد، 7هزار مگاوات ‌ساعت برق مورد نياز صنايع، 150 ميليون مترمكعب آب مصرفي صنايع از طريق شيرين‌سازي آب خليج فارس، 50 ميليون مترمربع فرآورده ساختماني، 7 ميليون تن سيمان و 3 ميليارد و 200 ميليون يورو اعتبار در بخش حمل و نقل ريلي مي باشد.
كاملي در ادامه بيان داشت : در حاليكه در چهار دهه اخير ميل به سرمايه‌گذاري و توسعه صنعتي كشور نزد دولتمردان و فعالان بخش خصوصي ايران افزايش يافته اما همواره سايه مسائل بين المللي و محدوديتها بر تأمين مالي طرحهاي بزرگ صنعتي سنگيني كرده است. با تشديد تحريمها از سال1391 اين محدوديتها بيش از پيش گريبانگير حاكميت، فعالان اقتصادي، سرمايه‌گذاران صنعت و جامعه درحال توسعه ايران شده است و دولتمردان در شرايط مذكور برنامه‌هاي اقتصاد مقاومتي را تدوين و به اجرا گذاشتند و سرمايه‌گذاران راههاي مختلف ارتباط با صاحبان دانش فني، تأمين‌كنندگان ماشين آلات و تجهيزات، خدمات نصب و راه‌اندازي، مواد اوليه و قطعات يدكي را به بهاي افزايش هزينه سرمايه‌گذاري و قيمت تمام شده مواد و محصول آزمودند.
كاملي افزود: در اين ميان بانك ها نقش ويژه‌اي را عهده‌دار شدند كه كمتر مستندسازي و ارائه شد ؛ در حاليكه بانكداران دنيا را با پوشش مرتب در اتاقهاي مدرن و جلسات حرفه‌اي جذاب مي‌شناسيم بانكداران ايراني چه در قالب بانكهاي دولتي‌شده پس از انقلاب 57 و چه در قامت بانكهاي خصوصي تحوّل‌خواه در نظام بانكي نوين ايران، به مبارزان خط مقدم اين جدال نابرابر مالي و اقتصادي تغيير نقش دادند تا جريان تأمين مالي طرحهاي صنعتي ايران را به جريان اندازند. نوسازي و بازسازي صنايع، احداث صنايع بزرگ و مادر، بهره‌برداري از معادن ، بنيانگذاري زيرساختهاي بخش صنعت، توسعه صنايع موجود، تأمين مواد اوليه و قطعات يدكي، از دستاوردهاي بانك هاي ايراني در دوره تحريم بوده است و بانك صنعت و معدن همواره به عنوان تخصصي ترين بانك در اين زمينه حامي صنايع مختلف كشور بوده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: