آخرین اخبار
کد خبر: ۳۴۵۸۸
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
علی اکبر کریمی عضو کمیسیون اقتصادی

نباید نرخ دلار را در بودجه سنواتی بالا در نظر گرفت این کار پیام خوبی برای بازار و اقتصاد کشور ندارد، به نظر می رسد نرخ مناسب برای دلار در بودجه 4 هزار و 200 تومان است.
باید در زمینه سناریوهای فروش نفت با دولت مذاکره کرد، با این حال از آنجایی که قیمت نفت افزایش پیدا می کند با کاهش نسبی صادرات درآمد بودجه از محل فروش نفت تامین می شود و جای نگرانی نیست.
درآمد مالیاتی و فروش و انتشار اوراق مشارکت در بودجه سال 98 نباید افزایش پیدا کند، شرایط اقتصادی کشور به نحوی نیست که بتوان از تولیدکننده مالیات بیشتر دریافت کرد.
لازم است بررسی کنیم در آمد مالیاتی دولت از چه محل وچه روشی است، به صرف افزایش درآمد مالیاتی نمی توان تصور کرد که قرار است از کارمند و تولید کننده مالیات بگیرند، روش های دیگری برای افزایش درآمد مالیاتی وجوددارد.
به هر حال دولت می تواند با ورود به بحث فرارهای مالیاتی و دریافت مالیات از پردرآمدها درآمد کشور را افزایش دهد،عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: از سوی دیگر با توسعه پایه های مالیاتی نیز می تواند ایجاد درآمد کرد، با این حساب باید دید دولت در جزییات بودجه چه روش هایی را برای افزایش درآمدهای مالیاتی در نظر گرفته است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: