آخرین اخبار
کد خبر: ۳۴۵۷۴
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اعلام کرد:
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به زندگی مسالمت آمیز ایرانیان در کنار پیروان دیگر ادیان الهی گفت: چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با توجه به مقضیات زمانی (تهدید و تحریم دشمنان) با حضور آحاد پیروان ادیان الهی درسراسرکشور برگزار خواهد شد.
 قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به زندگی مسالمت آمیز ایرانیان در کنار پیروان دیگر ادیان الهی گفت: چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با توجه به مقضیات زمانی (تهدید و تحریم دشمنان) با حضور آحاد پیروان ادیان الهی درسراسرکشور برگزار خواهد شد.
 نصرالله لطفی روز سه شنبه در نشست کارگروه اقلیت های دینی ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با تشریح برنامه های کارگروه ها و نشست های برگزارشده دراین راستا گفت: دهه مبارک فجر امسال با توجه به تهدیدها و تحریم های ظالمانه آمریکا و دیگر ایادی استکبار با همدلی ، انسجام و تشکیل ید واحده با حضور تمامی اقلیت های دینی و مذهبی و پیروان ادیان الهی حاضر در ایران اسلامی برگزار خواهد شد. 
وی با تاکید براینکه امسال باید به مثابه مدیریت جنگ به برگزاری تمامی مراسم های چهلمین سالگرد نگاه کنیم ، گفت: استکبار و در راس آنها آمریکا با استفاده از ابزارهای مختلف تحریم، تهدید، تفرقه افکنی ، کشتار در تلاش برای ضربه زدن به مردم و نظام است. 
رئیس ستاد بزرگداشت دهه مبارک فجر ادامه داد: دشمنان ما امروز آحاد مردم ایران را دراین جغرافیا زندگی می کنند بدون هیچگونه خط کشی هدف قرار داده اند لذا بایدهمه پیروان ادیان الهی و برادران و خواهران اقلیت های دینی و مذهبی ساکن ایران دست در دست هم با همدلی، همگرایی، همصدایی و هم زبانی از این پیچ تاریخ نیز به مانند دیگر موانع ایجادشده دشمنان عبور کنند.
لطفی با اشاره به همدلی، وحدت، انسجام و همیاری سایر اقلیت های دینی و مذهبی مستقردر جمهوری اسلامی پس از انقلاب اسلامی، این مهم را مثال زدنی عنوان کرد و افزود: این وحدت و یکپارچگی میان پیروان ادیان الهی و اقلیت های دین یو مذهبی در کشور با پیش از انقلاب اسلامی ایران قابل مقایسه نیست.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در ادامه سخنان خود به حضور فعال و پر تلاش نمایندگان و پیروان اقلیت های دینی و مذهبی درانتخابات برگزارشده قبلی از جمله مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: نمایندگان اقلیت های دینی و مذهبی در مجلس ایران از جایگاه و اقتداری که مابقی نمایندگان مجلس شورای اسلامی برخوردار، به یک میزان برخوردارهستند.
وی با اشاره به تفاوت های برگزاری چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی که به مراتب نسبت به دوره های قبل حساس تر خواهد بود، تصریح کرد: مهمترین تفاوت آن از لحاظ جنگ اقتصادی است که دشمنان ما چندی است علیه کشور در دستور کار خود قرار داده و یک تنه می تازند.

** دشمنان درصدد تفرقه افکنی میان پیروان ادیان الهی هستند
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با تاکید براین نکته که سلطه گران و ایادی استکبار با محوریت آمریکا و اسرائیل، هرنوع تحریم ظالمانه وخصمانه را علیه این مرزو بوم قرار داده اند تا به اصطلاح خودشان نظام را به زانو دربیاورند، تصریح کرد: آنها بطور یقین با اهداف شوم و پلیدی که در ذهن دارند قصدشان علاوه بر تحریم و تهدیدها، تفرقه افکنی میان پیروان ادیان الهی و اقلیت های دینی و مذهبی است که بطور یقین راه به جایی نمی برند.
لطفی در ادامه سخنان خود با اشاره انواع توطئه سلطه گران علیه میهن اسلامی ما طی۴۰سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: راه اندازی جنگ تحمیلی علیه ایران و تقابل دهها کشور به گواه وجود اسیرانی از 48 کشور جهان، نابرابری و ناجوانمردانه بودن این جنگ را گواه می داد.

** امید دشمنان به یاس تبدیل شده است
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در عین حال تصریح کرد: استبکار جهانی و سلطه گران امید از دست داده ازجنگ نظامی تحمیلی علیه جمهوری اسلامی ایران، به تحریم‌ها، جنگ نیابتی و گروه‌های تروریستی و تکفیری، تفرقه افکنی میان پیروان و اقلیت های دینی و مذهبی، سیاه نمایی، القای ناکارامدی و...علیه ایران اسلامی روی آورده اند.
لطفی با تاکید براینکه برخی به اشتباه «بهائیت» را دین می شمارند، تصریح کرد: آنها را به رسمیت نمی شناسیم اما مابقی ادیان و مذاهب الهی را که به صورت منسجم درهمراه و در این جغرافیا به رسمیت شناخته و مانند چهل سال گذشته درکنار هم زندگی با صلح و صفا ومسالمت آمیزی را خواهیم داشت.

** ضعف های مدیریتی را برطرف کنیم 
رئیس ستاد برگزاری دهه مبارک فجر و چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی با تکید براینکه دشمنان ما سیاه نمایی، القای ناکارآمدی نظام و بزرگنمایی مشکلات را همواره در دستور کار خود قرار داده اند، تصریح کرد: هرچند بخشی از مشکلات اقتصادی ناشی از بعضی سوء تدبیرهای داخلی است؛ آما آنچه مسلم است اینکه ضعف مدیریت وجود دارد و باید برطرف شود.
لطفی ادامه داد: باتوجه به اینکه جمعیت زیادی در کشور دوران پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را از نزدیک لمس و ندیده اند، لذا صدها شبکه و کانال فارسی زبان ماهواره ای همواره مشغول القای شبه افکنی و مطالب نادرست علیه نظام، انقلاب اسلامی و کشورهستند که باید با همفکری و همکاری و بصیرت هرچه بیشتر بتوانیم ازاین دوره هم با موفقیت عبورکنیم./ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: