آخرین اخبار
کد خبر: ۳۴۵۵۵
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس:
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: تقاضای تعدادی از نمایندگان برای اعمال ماده 234 آیین نامه داخلی جهت پیگیری اظهارات وزیر امور خارجه درمورد پولشویی از طریق قوه قضاییه در جلسه امروز این کمیسیون بررسی می شود.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: تقاضای تعدادی از نمایندگان برای اعمال ماده 234 آیین نامه داخلی جهت پیگیری اظهارات وزیر امور خارجه درمورد پولشویی از طریق قوه قضاییه در جلسه امروز این کمیسیون بررسی می شود.
«علی نجفی خوشرودی»اظهار داشت: قرار است اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در جلسه عصر امروز این کمیسیون تقاضای تعدادی از نمایندگان در مورد اعمال ماده 234 آیین نامه داخلی برای ارائه اظهارات «محمدجواد ظریف» به قوه قضاییه را بررسی کنند.
وی تصریح کرد: اعضای این کمیسیون این موضوع را بررسی می کنند که آیا اظهارات ظریف در مورد پولشویی باید برای بررسی به قوه قضاییه ارسال شود یا خیر.
وی گفت: البته احتمال منتفی شدن استیضاح با توجه به این که تعدادی از نمایندگان امضاهای خود را پس گرفتند و تعدادی دیگر نیز می خواهند امضاهایشان را پس بگیرند، وجود دارند.
به گزارش ایرنا، در پی اظهارات اخیر ظریف درباره پدیده پولشویی در کشور و هشدار وی مبنی بر این که دلیل فضا سازی‌هایی که علیه مصوبه‌های ضدپولشویی می‌شود 'منافع اقتصادی' افراد است، منتقدان رییس دستگاه دیپلماسی محمل تازه ای برای هجمه و تخریب وی پیدا کردند.
ظریف در این گفت و گو تاکید کرد «من نمی‌خواهم این پولشویی را به جایی نسبت دهم » با این حال منتقدان وزیر امور خارجه به وی نسبت اتهام زنی به نظام دادند. 
وزیر امور خارجه پس ازفضاسازی ها گفت که مستندات سخنان او در دسترس عموم است ولی باز هم منتقدان دولت موضوع را رها نکردند.
هنگامی که صدای منتقدان بلندتر شد، دادستان کل کشور خواستار ارائه مستندات وزیر امور خارجه شد و در نهایت نامه 12 صفحه ای ظریف در این خصوص 29 آبان ماه جاری به دادستانی ارسال شد.
یک مقام مسئول در دادستانی کل کشور امروز گفت: پاسخ 12 صفحه‌ای ظریف به نامه محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور، پنجم آذر واصل شده است.
استیضاح وزیر امور خارجه چهارشنبه گذشته با 24 امضا تقدیم هیات رییسه مجلس شد، اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در جلسه یکشنبه این هفته که با حضور ظریف برگزار شد، مقرر کردند که در مورد استیضاح وزیر امور خارجه تا دو هفته دیگر بررسی های بیشتری انجام شود.
حسینعلی حاجی دلیگانی عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس دهم طراح این استیضاح است.
تاکنون 6 نفر از امضاکنندگان این استیضاح امضاهای خود را پس گرفتند./ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: