آخرین اخبار
کد خبر: ۳۴۵۵۴
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
سفیر اتریش در ایران:
سفیر اتریش در ایران ایران را شریک تجاری مناسبی برای کشورش دانست.
سفیر اتریش در ایران ایران را شریک تجاری مناسبی برای کشورش دانست.

 اشتفان شولتس شامگاه گذشته در بدو ورود به اراک گفت: سابقه ارتباط اتریش با استان مرکزی به 2 سال پیش باز می‌گردد که زمینه خوبی برای ارتباطات فراهم شد و امید است ارتباطات شکل گرفته، توسعه یابد.

وی تصریح کرد: این سفر جهت یافتن زمینه‌های همکاری و شرکای تجاری انجام شده است و خواهان ارسال سیگنال مثبت از ایران به اروپا هستیم تا دستاوردهای برجام برای ایران توسعه و بهره‌برداری‌ها افزایش یابد.

شولتس با تاکید بر اینکه اطمینان دارم که با بازدید از صنایع استان مرکزی و برنامه‌های اقتصادی و جلسات نتایج خوبی خواهیم گرفت، افزود: امید است که زمینه‌های همکاری مشترکی با همکاری اتاق بازرگانی حاصل شود و زمینه‌های همکاری برای آینده نیز پایه‌گذاری و کشف شود چراکه ایران شریک تجاری خوبی برای اتریش بوده و خواهد بود.

وی عنوان کرد: باتوجه به اطلاعات موجود، استان مرکزی سابقه تجاری و تاریخی مناسبی دارد و این مزیت زمینه‌ساز تعاملات خواهد بود، نباید فرصت‌ها با وجود شرایط دشوار کنونی از دست برود، ما خواهان حفظ ارتباطات و توسعه تعاملات با بخش خصوصی هستیم و سفارت اتریش در ایران این موضوع را در قالب هدف خود دنبال می‌کند و با توجه به تعهدات ما در مباحث تجاری امید است که نتایج مناسبی حاصل شود.

سفیر اتریش در ایران حضور خود در اراک و این سفر را جهت رایزنی در خصوص همکاری‌های تجاری و تسهیل‌گری‌های بازرگانی دانست.

سفیر اتریش در سفر یک روزه خود با استاندار مرکزی و سرپرست شهرداری اراک ملاقات خواهد داشت، همچنین بازدید از پتروشیمی شازند و حضور در نشست با فعالان اقتصادی استان مرکزی از دیگر برنامه‌های شولتس در اراک است./ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: