آخرین اخبار
کد خبر: ۳۳۱۴۴
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
سید خلیل حسینی
سید خلیل حسینی // حال و روز این روزهای استقلال اصلا خوب نیست . این تیم در فصل قبل شروع خوبی نداشت .در هفته های ابتدایی فصل به رهبری علیرضا منصوریان نتوانست دل هواداران خود را بدست بیاورد و با نتایج ضعیف در همان ابتدای فصل منصوریان مجبور به استعفاء شد و شفر مربی با سابقه آلمانی سکان دار این تیم گردید. شفر توانست تیم را در جام حذفی قهرمان کند و در لیگ برتر هم با بازی های زیبا و نتایج نسبتا خوب در ۳۰ بازی با ۱۵ برد ۹ تساوی و ۶ باخت با ۵۴ امتیاز مکان سوم را به خود اختصاص دهد.
باید گفت بعد از جام جهانی، از یک طرف با از دست دادن سه بازیکن کلیدی همچون امید ابراهیمی که "شفر همیشه در صحبتهای خودش با فرمانده تیم از ایشان یاد می کند” ، سرور جبارف "مغز متفکر در قلب زمین و یک هافبک شش دانگ” و مامه باباتیام که در استقلال به اوج آمادگی خود رسید و به یک مهاجم تمام عیار تبدیل شده بود را از دست داد، از طرف دیگر بی تدبیری مدیر عامل وقت ، عدم حمایت وزارت ورزش و جوانان در یارگیری تیم و نگه نداشتن این سه بازیکن و از طرف دیگر جذب بازیکنان مصدوم در زمان یارگیری شاکله تیم را بهم ریخت . بی ثباتی بازیکنان و نتایج ضعیف این روزهای تیم حاصل همان بی تدبیری هاست.
همه ی این ها دست به دست هم داد تا تیم استقلال در لیگ قهرمانان آسیا در برابر تیم السد در یک چهارم نهایی نتیجه را واگذار کرده و از دور رقابتها حذف شود. در ادامه نتایج ضعیف در لیگ برتر و حذف از جام حذفی؛ تمام امیدهای استقلال را برای به دست آوردن حداقل یک جام در این فصل بر باد داد . با این وجود و روندی که تیم در پیش گرفته است در فصل جاری و با وضعیت حاکم بعبد است سهمیه حضور در لیگ قهرمانان آسیا به دست آورد. باید این روزهای استقلال را روزهای سرد و کسل کننده برای هواداران تیم تلقی کرد. هوادارانی که در سرما و گرما پشت تیم بودند و تیم را حمایت کردند . این اطمینان را هم هست که با مربی با تجربه وبا دانشی چون شفر که در فصل قبل تیم را متحول کرد این روزهای بحرانی هم به پایان خواهد رسید و رو سیاهی برای آنهایی خواهد ماند که چشم دیدن موفقیت تیم را نداشتند .
دلالیل ضعیف شدن استقلال را در سال های اخیر می توان عدم ثبات مربیان، کادر فنی ، مدیر عامل، هیئت مدیره و مهمتر از همه ی اینها بازیکنان تیم دانست که همیشه در حال تغییر بودند .
استقلال در این فصل در ۱۱ بازی انجام داده است ۶ بازی را با تساوی به پایان رسانده که این آماردر لیگ های سوم و شانزدهم هم اتفاق افتاده است.
تیم استقلال در این فصل در ۱۱ بازی با ۳ برد ۶ تساوی و ۲ باخت با ۱۵ امتیاز و هم امتیاز با تیم سایپا در رده ۶ جدود رده بندی قرار دارد. استقلال در هفته دوازدهم به مصاف پدیده مشهد می رود . پدیده این روزها در اوج آمادگی قرار دارد و تا به اینجای فصل با ۸ برد ۲ تساوی و ۱ باخت در مکان اول جدول لیگ برتر جا خوش کرده است. استقلال با این وضعیت هفته سختی را پیش رو خواهد داشت.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: