کد خبر: ۳۳۱۳۱
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رئیس فدراسیون اسکواش از فراهم کردن زیرساخت های لازم برای کسب میزبانی قهرمانی جهان خبر داد و اعلام کرد: باید بتوانیم کورت شیشه ای استاندارد را که مورد تایید فدراسیون جهانی است، تهیه کنیم.
    
رئیس فدراسیون اسکواش از فراهم کردن زیرساخت های لازم برای کسب میزبانی قهرمانی جهان خبر داد و اعلام کرد: باید بتوانیم کورت شیشه ای استاندارد را که مورد تایید فدراسیون جهانی است، تهیه کنیم.
«مسعود سلیمانی»اظهار داشت: در راستای اجرای این طرح کمپ دائم تیم های ملی با عنایت وزارت ورزش و مجموعه ورزشی انقلاب، به صورت قرارداد استیجاری به مدت یکسال در اختیار فدراسیون قرار گرفت. 
رییس فدراسیون اسکواش افزود: زمینی به اندازه 700 تر مربع در این کمپ وجود دارد تا بتوانیم کورت آکواریوم شیشه ای را نصب و برای این امر باید با یک شرکت چینی به توافق برسیم. البته پیش از آن توانستیم کورت شیشه ای را در ایران تولید کنیم که در شهرداری منطقه یک و در خیابان نخل این منطقه نصب و یکی از مسابقات قهرمانی آسیا در آنجا برگزار شد. 
وی رویکرد جدید تیم ملی را در قالب 30 تعهد کاری دانست و بیان داشت که ایجاد کمپ دائم برای تیم های ملی اسکواش و کسب میزبانی قهرمانی جهان از این برنامه ها به شمار می رود. 
رئیس فدراسیون اسکواش بیان کرد: رویکرد جدید تیم های ملی تشکیل هسته مرکزی تصمیم گیری با تلفیقی از مربیان ملی فعلی و کمیته استعدادیابی است که تیم ها را به نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان تقسیم کرده اند و بر پایه سیاست های فدراسیون اردوها را از تهران به استان های علاقمند اهدا می کنند.
رییس فدراسیون اسکواش ادامه داد: ایران در کسب کرسی نیز توانست ریاست فدراسیون غرب آسیا را بر عهده بگیرد و رئیس کمیته عضویت آسیا شود. در آخرین اجلاس جهانی فرانسه در مارسی ما مسوول پژوهش های فدراسیون جهانی شدیم.
سلیمانی با بیان اینکه در شش ماه دوم سال جاری، مسابقات جایزه پنج هزار دلاری و 10 هزار دلاری، برگزار می شود، اظهار داشت: به دلیل نوسانات ارزی فدراسیون تدبیری انجام داد که تا ارز از کشور خارج نشود و ایران نیز بتواند از این مسابقات منتفع شود، بنابراین مسابقات را به جایزه بزرگ تبدیل کردیم که به صورت ریالی پرداخت خواهد شد. اولین مسابقه در بخش بانوان و آقایان در پایان آبان ماه در تهران برگزار می شود و در هر ماه یک مسابقه در استان خواهیم داشت و پایان مسابقات ما در اسفند ماه در کیش با جایزه 12 میلیون تومانی برای اول تا چهارم رده بزرگسالان خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه نیازی به آوردن مربیان خارجی برای تیم بانوان اسکواش نیست، بیان کرد: مربیان ایران دارای دکتری تربیت بدنی هستند و خودشان از قهرمانان و کاپیتان های این رشته بودند و سطح 2 جهان را دارند که سه هفته دیگر عازم مالزی می شوند تا بتوانند برای نخستین بار سطح 3 درجه مربیگری دنیا را در اسکواش کسب کنند. 
رئیس فدراسیون اسکواش در پایان گفت: تولید داخلی تجهیزات ورزشی سازه های اسکواش را در ایران تقویت کردیم و به زودی در عرض یک ماه آینده یک سازه سبک اسکواش را به بازار عرضه می کنیم که بر پایه استانداردهای بین المللی است. /ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: