آخرین اخبار
کد خبر: ۳۳۱۱۲
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
واعظی:
رییس دفتر رییس جمهوری، آذربایجان غربی را استانی با ظرفیت های بسیار خوب صادراتی و مسیر صادراتی مهمی توصیف کرد و گفت: این روزها بیش از هر زمان دیگری باید بر تولید ملی و صادرات تمرکز کنیم.
 رییس دفتر رییس جمهوری، آذربایجان غربی را استانی با ظرفیت های بسیار خوب صادراتی و مسیر صادراتی مهمی توصیف کرد و گفت: این روزها بیش از هر زمان دیگری باید بر تولید ملی و صادرات تمرکز کنیم.
در جلسه توسعه و سرمایه گذاری استان آذربایجان غربی که با حضور «محمود واعظی» رییس دفتر رییس جمهوری، استاندار و جمعی از مسئولان برگزار شد، راهکارها و ظرفیت های تسریع توسعه این استان مورد بررسی قرار گرفت.
رییس دفتر رییس جمهوری در این جلسه با بیان این که این استان به لحاظ ظرفیت های توسعه اقتصادی، یک جامعیت ممتازی دارد، خاطرنشان کرد: علاوه بر ظرفیت های کشاورزی، صنعتی، معدنی، گردشگری و موقعیت مرزی استان آذربایجان غربی از نظر نیروی انسانی جوان و کارآمد نیز بسیار غنی است.
واعظی به مقطع زمانی انجام سفر کاروان تدبیر و امید به استان آذربایجان غربی اشاره کرد و افزود: این روزها بیش از هر زمان دیگری باید بر مسئله تولید ملی و صادرات تمرکز کنیم و آذربایجان غربی استانی است که هم ظرفیت های بسیار خوب صادراتی دارد و هم مسیر صادراتی مهمی است.
وی همچنین اظهار داشت: امروز با وجود محدودیت های مختلف، زمینه صادرات بیش از گذشته فراهم است و آمار صادرات در ماه های گذشته در بخش های مختلف و در مجموع رشد خوبی داشته است.
وی با بیان این که مزیت های اقتصادی و انسانی آذربایجان غربی و مرزی بودن این استان باعث می شود که سرمایه گذاری در این خطه مطلوب و زودبازده باشد، تصریح کرد: به رغم مشکلاتی که آذربایجان غربی در سال های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی داشت، امروز باوجود تنوع قومیتی و موقعیت مرزی، آرامش و امنیت بسیار مطلوب و سطح بالایی در استان برقرار است و این موضوع بستر خوبی را برای سرمایه گذاری بیشتر در استان فراهم کرده است.
رییس دفتر رییس جمهوری خاطرنشان کرد: دولت، بانک ها و دیگر نهادهای مرتبط در خدمت فعال شدن ظرفیت های توسعه استان هستند و به ویژه در زمینه تولیدات کشاورزی که این استان موقعیت ممتازی در آن دارد باید زنجیره تولید و صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی تا صادرات این محصولات در استان تکمیل شود./ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: