آخرین اخبار
کد خبر: ۳۳۰۹۹
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
معاون رئیس جمهوری:
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: آمریکا به ویژه شخص ترامپ خواب آشفته ای برای از بین بردن اقتصاد ایران دیده است که محقق نخواهد شد.
 معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: آمریکا به ویژه شخص ترامپ خواب آشفته ای برای از بین بردن اقتصاد ایران دیده است که محقق نخواهد شد.
معصومه ابتکار روز سه‌شنبه در نشست تخصصی بین المللی ارزیابی اثرات پس از جنگ بر زنان، خانواده و محیط زیست در محل باغ کتاب افزود: امروز در مقابل اقدامات زورگویانه و تحریم های دولت آمریکا و شخص ترامپ قرار داریم، اما اینها خواب آشفته ای است که آمریکا با تحریم ها برای مردم ایران دیده است تا مردم را به زانو دربیاورد و اقتصاد ایران را از بین ببرند اما این در حد یک خواب است.
وی اضافه کرد: همیشه تحریم ها آثاری مخرب بر محیط زیست و جوامع دارد و این آثار برای جامعه جهانی بحث بسیار مهمی است. امیدواریم انجمن های تخصصی روی این مسائل به طور جدی تحقیقات مختلفی داشته باشند و با نگاه علمی و روشنگری به آن بپردازند.
ابتکار گفت: کشور ما خسارات زیادی به دلیل جنگ در دوران هشت ساله دیده است اما باید گفت که اکنون کشورهای منطقه همچنان درگیر جنگ هستند و امیدواریم روزی برسد که صلح و امنیت در جامعه را شاهد باشیم. 
وی تصریح کرد: هنوز آثار جنگ بر محیط زیست و حتی مردم ایران در دوران جنگ هشت ساله را می بینیم، تعدادی از جوانان این کشور شهید و تعداد دیگری هم جانباز شدند. همچنین آثار نشت نفت در دریا هنوز وجود دارد؛ معتقدیم اثرات جنگ به سادگی از بین نمی رود و بسیاری از صدمات در کوتاه مدت حل نمی شود.
معاون رئیس جمهوری اظهار داشت: اینکه چقدر زنان در این زمینه آسیب دیدند و اینکه زنان برای برقراری صلح و امنیت در جامعه نقش دارند، بر کسی پوشیده نیست؛ همان طوری که سازمان ملل متحد قطعنامه ای درباره نقش زنان در صلح دارد که بسیار تاثیرگذار است.
ابتکار ادامه داد: وقتی در یک منطقه جنگ می شود، سال های سال رنج و غم برای مردم و طبیعت استمرار دارد.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: امیدواریم روزی شاهد صلح و امنیت در مناطق مختلف جهان باشیم و هیچ جای کشور دیگر جنگی وجود نداشته باشند زیرا اثرات منفی آن بر زنان و خانواده فراوان است.
نشست تخصصی ارزیابی اثرات پس از جنگ بر زنان، خانواده و محیط زیست امروز سه‌شنبه در محل باغ کتاب با حضور جمعی از مسئولان برگزار شد./ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: