کد خبر: ۳۳۰۹۰
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مجیدی:
«مجید مجیدی» کارگردان و فیلم نامه نویس مطرح ایرانی با اشاره به رسالت هنر و سینما در ایران گفت: سینمای ایران یک سفیر فرهنگی برای ملت ایران در تمام جهان است.
 «مجید مجیدی» کارگردان و فیلم نامه نویس مطرح ایرانی با اشاره به رسالت هنر و سینما در ایران گفت: سینمای ایران یک سفیر فرهنگی برای ملت ایران در تمام جهان است.
مجیدی در نشست دانشجویان دانشگاه پکن که با هدف بررسی فیلم های این کارگردان مطرح ایرانی برگزار شد افزود: سینمای ایران وامدار ادبیات و بزرگان ادبیات مانند مولانا، حافظ، سعدی، فردوسی، خیام و عطار است. 
او ادامه داد: سینمای ایران به پشتوانه بزرگان ادبیات فارسی روح شاعرانه ای دارد توفیق بزرگ و رمز موفقیت سینمای ایران ادبیات آن است. 
وی فیلم بچه های آسمان را بیان کننده هنر و فرهنگ انسان دوستی ایرانیان دانست و گفت: ادبیات ایران در واقع زبان فطرت است که خمیر مایه آن ایمان، ایثار و عشق است. 
مجیدی تصریح کرد وجوه مشترک معرفت انسانی که مشخه بارز فیلم بچه های آسمان است باعث شده این فیلم در همه جای دنیا با استقبال روبرو شود.
این کارگردان مطرح ایرانی در مورد شیوه انتخاب موضوعات فیلم های خود نیز گفت: موضوعات فیلم هایم از بین مردم انتخاب می شود.
مجیدی در مورد تاثیر تکنولوژی بر فیلمسازی نیز گفت: صنعت دیجیتال باعث تنبلی سینماگران و هنرمندان می شود مدرنیته خوب است اما نه اینکه ما را اسیر خود کند بلکه ما باید آن را به خدمت بگیریم.
وی با اشاره به ذات هنر که اصالت است تاکید کرد هنر نباید تاریخ مصرف داشته باشد بلکه هنر باید متعلق به همه زمان ها و همه بشریت باشد.
مجیدی در پاسخ به سئوال یکی از دانشجویان این دانشگاه در مورد فلسفه ساختن فیلم محمد رسول الله گفت: اخلاق در دنیا ضعیف شده است پیامبر برای احیای اخلاق آمده است و یکی از دلایل ساخت این فیلم نیز احیا اخلاق در جامعه امروزی بود.
او ادامه داد: با گذشته 1400 سال از حیات پیامبر اسلام، تنها دو تا فیلم که یکی 43 سال پیش و یکی هم من ساختم در مورد زندگی پیامبر اسلام ساخته شده است در حالی که برای سایر پیامبران از جمله حضرت موسی 125 فیلم ساخته شده است. 
وی اسلام را دین صلح و دوستی، محبت، برابری و یگانه پرستی عنوان کرد و افزود: افتخارم این است که به عنوان یک هنرمند، پیامبر رحمت العالمین را به دنیا معرفی کنم.
به گفته وی هفت سال برای ساخت فیلم 'محمد رسول الله' که هدف آن وحدت مسلمانان بود تلاش کردم.
این فیلمساز ایرانی با بیان اینکه مردم ایران 200 سال زیر سلطه بودند تاکید کرد انقلاب اسلامی سرآغاز استقلال ما است. 
وی در مورد آینده سینمای ایران هم گفت: سینمای ایران بیش از 100 سال قدمت دارد و رو به پیشرفت است.
مجیدی در ادامه تکراری بودن در سینما، فاصله گرفتن از هویت ها، سایه اقتصاد بر سینما، غلبه سینمای اقتصادی به سینمای هنری را از جمله آسیب های سینما عنوان کرد.
«مجید مجیدی» به دعوت بنیاد فیلم چین و به منظور سخنرانی و شرکت در نشست سالانه کارگردانان جوان چین به این کشور سفر کرده است.
قرار است او در این نشست به عنوان سخنران اصلی برای فیلمسازان چینی سخنرانی کند./ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: