کد خبر: ۳۳۰۸۹
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
آیت الله مکارم شیرازی دردیدار با لوئیس فراخان:
آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید با بیان این که رییس جمهوری آمریکا مدام به ملت خودش دروغ می گوید، گفت: ترامپ گرفتار یک مشت اوهام و خیالات است.
 آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید با بیان این که رییس جمهوری آمریکا مدام به ملت خودش دروغ می گوید، گفت: ترامپ گرفتار یک مشت اوهام و خیالات است.
دفتر آیت الله مکارم شیرازی، وی در دیدار لوئیس فراخان رهبر جنبش امت اسلام در آمریکا، افزود: ترامپ می گوید ما برجام را قبول نکردیم و ایران متلاشی شد، کجای ایران متلاشی شد؟ جمهوری اسلامی بحمدالله به عنوان یک کشور نیرومند در منطقه ایستاده است.
وی در واکنش به ادعای آمریکایی ها که حربه تحریم را برای کشاندن ایران پای میز مذاکره مطرح می کنند، گفت: محال است جمهوری اسلامی با آمریکا مذاکره کند زیرا ما یک سال و نیم در قالب برجام مذاکره کردیم اینها در یک ساعت همه چیز را رها کردند و تعهدات خود را زیر پا گذاشتند؛ به چنین افرادی چه کسی می تواند اطمینان کند؟
آیت الله مکارم شیرازی اضافه کرد: سایر مردم دنیا هم نمی توانند به چنین دولتی اعتماد کنند؛ تاکید می کنیم کسی که به این راحتی تعهداتش را زیر پا می گذارد به هیچ وجه قابل اعتماد نیست.
وی با انتقاد از سیاست های دولتمردان آمریکایی، ابراز داشت: آمریکا مهم ترین کشوری است که هم به مردم خودش و هم به مردم دنیا ظلم می کند؛ ما معتقدیم چنین حکومتی باقی نخواهد ماند، به دلیل این که ظلم پایدار نیست؛ بنابراین دیر یا زود اینها برچیده می شوند و ان شاءالله آینده در اختیار حق طلبان خواهد بود.
وی همچنین، وارونه نشان دادن شرایط کشور و ملت ایران در رسانه های غربی را مورد اشاره قرار داد و گفت: چهره ای که غربی ها از جمهوری اسلامی در رسانه ها نشان می دهند واقعیت ندارد، وقتی خبرنگاران و دیگر افراد وارد کشور ما می شوند و واقعیات را از نزدیک می بینند، کاملا مشاهده می کنند ایرانی را که آنها می بینند با ایرانی که در رسانه های غربی است کاملا متفاوت است.
وی گفت: ما معتقدیم دروغ فروغ ندارد و به جایی نمی رسد، همان گونه که در قرآن کریم تصریح شده زمین را بندگان صالح مالک خواهند شد. ان شاء الله با ظهور حضرت مهدی(عج) همه زمین زیرپرچم عدل الهی قرار خواهد گرفت.
این مرجع تقلید همچنین با تاکید بر این که باید با هوشیاری و حفظ وحدت نقشه های دشمن را بشناسیم و خنثی کنیم، یادآورشد: مهم این است از شعارهای دروغین دشمن نهراسیم و بدانیم آنها هرچه توانسته اند انجام داده اند اما به جایی نخواهند رسید.
آیت الله مکارم شیرازی، تحریم جمهوری اسلامی و ملت ایران از سوی آمریکایی ها را مساله جدیدی ندانست و گفت: آنها 40سال است که با ما دشمنی می کنند اما نتوانسته اند کاری از پیش ببرند و در 40 سال آینده هم کاری از پیش نخواهند برد.
وی خطاب به لوئیس فراخان اظهار کرد: امیدواریم آنچه شما از کشور ما دیده اید برای دوستان و پیروان خود در آمریکا نقل کنید.
وی در ادامه با اشاره به توضیحات ارائه شده از سوی لوئیس فراخان، تصریح کرد: این توضیحات نشان می دهد شما اطلاعات عمیقی از گذشته و حال جامعه مسلمین دارید و علاقه شدیدی به حضرت مهدی(عج) دارید و بحمدالله راه را درست رفته اید و آینده خوبی خواهید داشت؛ شما می توانید به سیاه پوستان مظلوم آمریکا کمک کنید و حق آنها را از ظالمان و ستمگران بگیرید.
آیت الله مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: درحال حاضر بین شیعه و سنی اختلافی نیست، بویژه در برنامه اربعین حسینی، شیعه، سنی و حتی مذاهب دیگر شرکت داشتند، همه ما درک کرده ایم که باید دست اتحاد به هم بدهیم و اگر این مهم همواره مورد توجه باشد دشمن را درهم می شکنیم.
این مرجع تقلید همچنین با اشاره به برگزاری چندین کنگره برای تبیین ماهیت جریان های تکفیری با حضور اندیشمندان و علمای جهان اسلام در سال های گذشته در شهر مقدس قم، افزود: ما در سال های گذشته چند کنگره با حضور اندیشمندان و بزرگان جهان اسلام برگزار و درباره خطرات تکفیری ها، داعش و امثال این گروه تروریستی بحث و تبادل نظر کردیم و تاکید داشتیم که تکفیری ها تنها با نیروی نظامی از بین نمی روند و علمای اسلام باید ماهیت فکر و اندیشه اینها را برملا کنند.
وی اضافه کرد: ما معتقدیم پایان عمر تکفیری ها نزدیک شده است و در آینده خواهیم دید که خبری از تکفیری ها و مدافعان شان نخواهد بود./ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: