آخرین اخبار
کد خبر: ۳۳۰۴۱
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات شرکت اینترنتی «گلدن لاین» را منبع حملات سایبری صبح امروز (دوشنبه) به زیرساخت شبکه ارتباطی کشور اعلام کرد و از پیگیری حقوقی آن در مجامع بین المللی از طریق وزارت امورخارجه خبر داد.
    
 وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات شرکت اینترنتی «گلدن لاین» را منبع حملات سایبری صبح امروز (دوشنبه) به زیرساخت شبکه ارتباطی کشور اعلام کرد و از پیگیری حقوقی آن در مجامع بین المللی از طریق وزارت امورخارجه خبر داد.
«محمدجواد آذری جهرمی» در تشریح جزییاتی از حملات سایبری امروز به زیرساخت های شبکه ارتباطی کشور گفت: صبح امروز این حملات شکل جدی تری به خود گرفت.
به گزارش ایرنا، حمله سایبری به نوعی از نبرد گفته می شود که از رایانه و شبکه‌های رایانه‌ای بویژه اینترنت به عنوان ابزار استفاده کرده و نبرد را در فضای مجازی پیگیری می کند؛ در این شیوه تلاش می شود سیستم ارتباطی، رایانه ای و اینترنتی کشور مقابل از کارایی خارج شود.
در گذشته نیز مواردی از حمله سایبری به سیستم ارتباطی کشورمان گزارش شده است که مهمترین آن طراحی ویروس جاسوسی استاکس‌نت برای از کار افتادن سایت های هسته ای ایران بود.
آذری جهرمی ادامه داد: این حملات از یک شرکت اینترنتی به نام شرکت گلدن لاین اینترنت طراحی شده و هدف آن زیرساخت شبکه ارتباطی کشور و بیشتر به سمت شبکه ارتباطات تلفن همراه بوده است.
وی از مستند کردن حملات سایبری انجام شده برای پیگیری حقوقی آن در مجامع بین المللی توسط وزارت امورخارجه و نهادهای مسوول خبر داد.
رییس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت ایران نیز صبح امروز در یکی از شبکه های اجتماعی نوشت: حملات پراکنده از مبداء یک رژیم غاصب به زیرساخت های کشورمان همگی با قدرت دفع شد.
در همین پیوند، آذری جهرمی در صفحه توئیتر خود نوشت: رژیمی که سابقه‌ آن در بکارگیری سلاح سایبری در پرونده‌هایی چون استاکس نت مشخص است، این بار تلاش داشت به زیرساخت های ارتباطی ایران صدمه‌ای وارد کند، البته به لطف هوشیاری تیم های فنی، دست خالی بازگشت.

** جزییاتی از فعالیت شرکت گلدن لاین 
 شرکت گلدن لاین در سال 1992 تاسیس شد، گروه خدمات ارتباطی اصلی در سرزمین اشغالی است. 
این شرکت که در شهر صهیونیستی «رمات گان» در شمال شرق تل آویو مستقر است، 64 و 78درصد سهم اینترنت طلایی را در بازار بورس «نزدک» آمریکا در اختیار دارد و در بازار تلفن ثابت، تلفن همراه، پهنای باند و تلویزیون فعال است.
گلدن لاین متعلق به «شائول الوویچ» سهامدار شرکت ارتباطات راه دور «بِزِگ»، است.
«بنیامین نتانیاهو» که اکنون نخست وزیر رژیم صهیونیستی است، زمانی که وزیر ارتباطات بود در پی افشای ارتباط و دوستی نزدیک با الوویچ مجبور شد از این وزراتخانه کناره گیری کند.
اول اسفند پارسال خبرگزاری آمریکایی «آسوشیتدپرس» به نقل از پلیس رژیم صهیونیستی اعلام کرد نتانیاهو متهم است میلیون‌ها دلار تسهیلات مالی را به الوویچ در مقابل حمایت پایگاه خبری «واللا» پرداخته است. این رسانه به الوویچ تعلق دارد که نام برخی از اعضای خانواده وی و مسوولان اصلی گروه مخابراتی بِزِک در پرونده جدید فساد مالی نتانیاهو دیده می شود./ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: