کد خبر: ۳۳۰۰۶
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر:۱.۴ میلیون تن کالا در بندر بوشهر تخلیه و بارگیری شد
بوشهر- خبرنگار شروع :مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به افزایش تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر گفت: ۱.۴ میلیون تن کالا در نیمه نخست امسال در این بندر تخلیه و بارگیری شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲ درصد افزایش دارد. به گزارش روابط عمومی، سیاوش ارجمندزاده ضمن اشاره به افزایش زیرساخت‌های بندری در استان بوشهر ، اظهار داشت: طرح‌های مهمی برای توسعه زیرساخت‌های بندری در استان بوشهر طراحی شده که تکمیل آنها نقش مهمی در توسعه فعالیت‌های بندری دارد.
وی اجرای مجتمع بندری نگین را یکی از طرح‌های مهم بندری بوشهر دانست و تصریح کرد: این پروژه که به عنوان پس‌کرانه بندر بوشهر محسوب می‌شود که در ارائه خدمات بندری به فعالان اقتصادی و بازرگانان نقش مهم و تاثیرگذاری دارد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از افزایش تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر خبرداد و بیان کرد: در نیمه نخست امسال ۱,۴ میلیون تن کالای نفتی و غیر نقتی در بندر بوشهر تخلیه و بارگیری شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۲ درصدی دارد.
ارجمندزاده با بیان اینکه در این مدت ۵۷ میلیون تن کالا در بندر خارگ تخلیه و بارگیری شده گفت: در عسلویه ۱۵,۶ میلیون تن کالا در نیمه نخست امسال تخلیه و بارگیری شده که ۱۵.۳ میلیون تن آن بارگیری و صادرات بوده است.
وی با اشاره به تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر بوشهرافزود: ۴۵ هزار و ۵۳۳  تی.ایی.یو کانتیتر در شش ماه نخست امسال  در بندر بوشهر تخلیه و بارگیری شده است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، با بیان اینکه بندر بوشهر در تخلیه و بارگیری کانتینر جایگاه دوم در بین بنادر دارد گفت: با افتتاح اسکله و ترمینال کانتیتری مجتمع بندری نگین  بوشهر ظرفیت تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر بوشهر بیش از ۲ برابر می‌شود

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: