کد خبر: ۳۳۰۰۴
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مجری طرح تولید پراکنده شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان خبر داد:
فاز اول نيروگاه 25 مگاواتی تولید پراکنده منطقه آزاد انزلی در دهه فجر امسال وارد مدار می شود.

فاز اول نيروگاه 25 مگاواتی تولید پراکنده منطقه آزاد انزلی در دهه فجر امسال  وارد مدار می شود.
« مهندس حسن والی» مجری طرح تولید پراکنده شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان از امکان بهره برداری فاز اول نيروگاه 25 مگاواتی مقیاس کوچک منطقه آزاد انزلی در دهه فجر امسال خبر داد و اضافه کرد: این نیروگاه که قابلیت تولید همزمان برق و حرارت را دارد توسط شرکت مولد برق کاسپین و با استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی در زمینی به مساحت 5000 متر مربع احداث شده است. هدف از احداث این نیروگاه که عملیات اجرایی آن از ابتدای سال 96 شروع شده است، تامین برق مصرفی منطقه آزاد انزلی بوده و انرژی مازاد تولیدی نیروگاه نیز می تواند بخشی از بار ترانس های انتقال پست 230 کیلوولت رشت شمالی را کاهش دهد. نکته قابل توجه این است که با توجه به اهمیت فوق العاده منطقه آزاد انزلی، چنانچه در شرایط بحرانی خطوط تغذیه کننده فشار قوی دچار قطعی گردد ، نیروگاه مذکور قادر خواهد بود با انجام تمهیدات فنی لازم ، برق مورد نیاز منطقه را تامین نماید .
مجری طرح تولید پراکنده درباره مشکلات پیش روی این پروژه گفت: از جمله مشکل اصلی پروژه، علاوه بر نوسانات شدید ارزی که موجب افزایش بی رویه قیمتها و تاخیر در تامین برخی از تجهیزات پروژه شد ، بوروکراسی طولانی مدتی بود که در ارتباط با ترخیص کالاهای وارد شده به گمرک شاهد آن بودیم به نحوی که این موضوع سبب ایجاد تاخیر در عملیات اجرائی و بهره برداری از نیروگاه گردید . 
وی در خصوص سازگاری این نیروگاه با محیط زیست گفت: نیروگاه مذکور در مقایسه با نیروگاههای بزرگ حرارتی، سازگاری بیشتری با محیط زیست داشته و علاوه بر بالاتر بودن راندمان الکتریکی ، امکان استفاده از راندمان حرارتی نیروگاه برای تامین سیستم گرمایشی مورد نیاز منطقه آزاد انزلی ، موجب افزایش راندمان تا بالای 55% نیز خواهد شد .

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: