آخرین اخبار
کد خبر: ۳۲۹۶۰
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
صاحبنظر سیاسی پاکستان:
تحلیلگر ارشد مسائل سیاسی پاکستان کشور و عضو موسسه مطالعات راهبردی اسلام آباد در خصوص تحریم های آمریکا علیه ایران گفت: تجربه نشان داده است که این مشکلات و تحریم ها، ایرانیان را بیش از گذشته در تحقق اهداف خود، متحدتر می کند.
تحلیلگر ارشد مسائل سیاسی پاکستان کشور و عضو موسسه مطالعات راهبردی اسلام آباد در خصوص تحریم های آمریکا علیه ایران گفت: تجربه نشان داده است که این مشکلات و تحریم ها، ایرانیان را بیش از گذشته در تحقق اهداف خود، متحدتر می کند.
«خالد محمود» افزود: با آشنایی از روحیه مردم ایران، مطمئن هستم که هر وقت مشکلات و فشارها بر مردم ایران افزایش یابد، شهروندان این کشور با یکدیگر متحد شده و با کنار گذاشتن اختلافات درونی، تلاش می کنند تا از فشارهای آمریکا و غرب سرفراز بیرون آیند.
سفیر پیشین پاکستان در ایران اضافه کرد: پیشتر نیز آمریکا، ایرانیان را تحریم کرده بود، در نتیجه این اتفاق موضوع تازه ای نیست.
خالد محمود با اشاره به توافق ایران و غرب در موضع برجام و خروج یکجانبه آمریکا از آن، گفت: اروپایی ها نیز پیش از این با رد اظهارات ترامپ، نه تنها بر حفظ برجام تاکید داشتند بلکه بر گسترش روابط تجاری اقتصادی سیاسی و دیپلماتیک با ایران پافشاری کردند.
«دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا هجدهم اردیبهشت ماه امسال، خروج آمریکا از برجام را اعلام کرد اما بلافاصله دیگر کشورهای امضا کننده این توافق یعنی انگلیس، فرانسه، آلمان، چین و روسیه ضمن محکوم کردن خروج این کشور از این توافق چندجانبه بین المللی، تاکید کردند که به برجام پایبند مانده و از تجارت شرکت هایشان با ایران حمایت می کنند.
«دونالد ترامپ » با حربه تروریسم اقتصادی و تحریم های یک جانبه غیرقانونی و فشار به جامعه جهانی به دنبال ایجاد جنگ روانی و القای انزوای ایران است، ولی تجربه ماه های اخیر و همراهی نکردن جهان با آمریکا نشان داد که این کشور هیچگاه به هدف خود دست نخواهد یافت.
تحریم هایی که آمریکا یکجانبه علیه ملت ایران اعلام می کند، از مدت ها قبل شروع شده و جامعه جهانی با آنها همراهی نکرده تا جائی که ترامپ مجبور شده است از برخی از آنها عقب نشینی کند.
مقامات جمهوری اسلامی ایران هم اعلام کرده اند ؛ تحریم های جدید آمریکا بیشتر یک موضوع کاملا تبلیغی و روانی است بطوریکه عبدالناصر همتی رییس بانک مرکزی نیز با اشاره به عقب نشینی دولت آمریکا از ادعای خود برای به صفررساندن فروش نفت ایران، خاطرنشان کرد: دولت آمریکا هر کاری که می خواست، انجام داد و بعد از چهارم نوامبر ( 13 آبان ماه) اتفاق خاصی نخواهد افتاد./ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: