کد خبر: ۳۲۷۶۵
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رییس انجمن کلیمیان شیراز:
رییس انجمن کلیمیان شیراز گفت: حمله تروریستی اخیر به کنیسای یهودیان در پنسیلوانیای آمریکا نشان دهنده ضعف دولت این کشور در تامین امنیت است.
 رییس انجمن کلیمیان شیراز گفت: حمله تروریستی اخیر به کنیسای یهودیان در پنسیلوانیای آمریکا نشان دهنده ضعف دولت این کشور در تامین امنیت است.
یوشا باشی افزود:دولت آمریکا به بهانه دفاع از حقوق بشر دائما ادعا دارد که پیروان اقلیت های دینی در ایران از امنیت کامل برخوردار نیستند. 
وی اظهار داشت:برخلاف این ادعا حادثه اخیر ثابت کرد که نا امنی در کشوری مانند آمریکا به مراتب بیشتر از آن چیزی است که به نظر می آید. 
رییس انجمن کلیمیان شیراز بیان کرد: هم اکنون پیروان این دین به صورت آزادانه و بدون درخواست اجازه از کسی مراسم مذهبی خود را انجام می دهند و در صورت لزوم مراجع انتظامی امنیت کامل را برای ما برقرار می کنند. 
باشی گفت: حتی فرزندان ما در مدارس برنامه های آموزشی را بر اساس دین و شعائر مذهبی خود فرا می گیرند و روزهای شنبه نیز کلاس ها طبق آیین ما تعطیل است. 
وی بیان کرد:پیروان اقلیت های دینی در ایران حتی برای انتخاب نام برای فرزندان خود دچار محدودیت نیستند و می توانند نام انتخابی خود را در ثبت احوال به ثبت برسانند. 
رییس انجمن کلیمیان شیراز ادامه داد:ما به عنوان پیروان ادیان الهی همگی ایرانی و دارای غیرت ملی هستیم و اجازه نخواهیم داد بیگانگان چهره کشورمان را مخدوش نشان دهند. 
در حمله شنبه پنجم آبان 97 به یک کنیسای یهودیان در پیتسبورگ پنسیلوانیا در آمریکا 11 نفر جان خود را از دست دادند و 6 نفر زخمی شدند. 
مهاجم مردی 46 ساله به اسم رابرت باوئرز است که اینک در بازداشت بسر می‌برد و به 29 فقره جرم متهم شده است. 
تحقیقات اولیه نشان می‌دهد او برای مالکیت سلاح مجوز‌های لازم را در اختیار داشته است. /ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: