آخرین اخبار
کد خبر: ۳۱۸۳۲
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
به منظور توسعه تعاونی پرورش ماهی در استان گیلان،
به منظور توسعه تعاونی پرورش ماهی در استان گیلان، صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون ضمانت نامه ای صادر کرد.

به منظور توسعه تعاونی پرورش ماهی در استان گیلان، صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون ضمانت نامه ای صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی صندوق، ماهیان خاویاری جزو با ارزش ترین و محبوب ترین ماهیان موجود در جهان است که در سالهای اخیر ذخایر آن به علت صید بی رویه در منابع طبیعی مثل دریای خزر کاهش یافته؛ درحال حاضر بیش از۲۷گونه ماهی خاویاری در جهان وجود دارد که۶گونۀ آن در دریای خزر و رودخانه های منتهی به آن زیست نموده و بیش از ۹۰ درصد خاویار جهان را تأمین می نمایند  دراین راستا پرورش مصنوعی ماهیان خاویاری جهت حفظ ذخایر آن بسیار ضروری به نظر میرسد  . همچنین تحقیقات نشان داده که پرورش ماهیان خاویاری دارای بازدهی و ارزآوری بسیار بالایی  بوده و بسیاری از کشور های پیشرفته مثل آلمان ، فرانسه وایتالیا در زمینه پرورش ماهیان خاویاری  اقدامات زیادی را در طی سالهای اخیر مورد اجرا قرار داده اند، چون ماهیان خاویاری در برابر بیماری و کمبود اکسیژن بسیار مقاوم بوده و همچنین توان سازگاری با نوسانات بالای دمایی و شوری را دارند و علاوه بر آن پرورش آبزیان، از روشهای مناسب اشتغال زایی و تولید پروتئین در کشور خواهد بود.

شهرستان آستانه اشرفیه به عنوان یکی از شهر های استان گیلان، دارای ظرفیت بالا در پرورش آبزیان و به ویژه ماهیان خاویاری است و از سال ۹۱ واحد پرورش ماهی لفوتی در این شهر مشغول به پرورش ماهی خاویاری شده و اکنون برای توسعه واحد به صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون مراجعه نموده است.

کارشناسان صندوق بر اساس فرآیند حمایتی از پیش تعریف شده، بررسی های لازم را از این مجموعه به عمل آوردند و ارجاع نتایج به کمیته فنی صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون منجر به صدور ضمانت نامه به مجموعه فوق الذکر شد.

ضمانت نامه صادره از دسته اعتباری و با ارزشی بالغ بر ۸,۵۰۰ میلیون ریال بوده و واحد پرورش ماهی خاویاری لفوتی می تواند ظرف مدت ۹۸ ماه از آن بهره برداری نماید.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: