آخرین اخبار
کد خبر: ۳۱۷۵۹
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
غلامرضا انصاری فعال سیاسی
امروز حاکمیت سازمان‌های بین‌المللی که مورد قبول همه کشورها هم هست، برای زندگی سالم‌تر و حرکت پویاتر در تمام بخش‌ها، روابط و مقررات یکسانی را برای همگرایی و یکنواختی حرکت‌ها و پیشگیری از تخلفات احتمالی کشورها و افرادی که می‌خواهند قوانین اجتماعی، زیست محیطی و اقتصادی را زیر پا بگذارند وضع می‌کنند.
باتوجه به همبستگی بین‌المللی، قدرت و قوت کشورها، سازمانهای بین المللی موظف به اجرای مصوبات بین‌المللی هستند و از این طریق کشورها با اعتماد بیش‌تری وارد تجارت‌های بین‌المللی می‌شوند.
گام دوم دولت و مجلس بعد از برجام، در رابطه با لایحه پیشگیری از تخلفات مالی و کمک به تروریست برداشته و به عنوان یک قانون تصویب شد.
تصویب این لایحه  این امید را به وجود آورد که ما بتوانیم در امور حقوق حقه خود همچون موفقیتی که در دیوان لاهه  در مورد تخلف آمریکا به دست آوردیم،موفق باشیم. از این طریق است که می‌توانیم به دنیا نشان دهیم جمهوری اسلامی در راستای قوانینی که به نفع زندگی همه مردم دنیا بویژه مردم ایران است قدم برمی‌دارد و همواره نسبت به آن پایبند خواهد بود.
تصویب CFT در مجلس گام دوم همکاری دولت و مجلس بعد از تصویب برجام بوده است. برکات پیوستن به این کنوانسیون را با هماهنگی مجلس و دستگاه دیپلماسی خواهیم دید.

امیدواریم با اقدام مثبتی که در مجلس صورت گرفت و با دیپلماسی بهتری که از دستگاه خارجه خواهیم دید برکات تصویب این لایحه را ببینیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: