آخرین اخبار
کد خبر: ۳۱۶۴۲
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
سیدمهدی فرشادان عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس
با تصویب CFT روابط پولی بین المللی تقویت و به دنبال آن روند کاهشی دلار ادامه دار می شود،زیرا به نظر می رسد که CFT تاثیر بسزایی بر بازار و کاهش قیمت ها داشته باشد، چرا که یکی از شرط های کشورها در زمینه رابطه پولی و مالی با ایران همین کنوانسیون بوده است.
اتحادیه اروپا در آخرین مذاکرت خود بهFATF و CFT تاکید داشته است از سوی دیگر کشورهایی چون چین و روسیه برای ادامه همکاری اقتصادی با ایران خواهان پذیری  کنوانسیون و قوانین مرتبط با FATF  بود.
زمانی که بتوانیم با کشورهای دیگر ارتباط پولی، مالی و بانکی برقرار کنیم، قیمت ارز کاهش پیدا می کند، بنابراین CFT به روند کاهشی دلار در بازار تاثیر مثبت دارد.
مفاد کنوانسیون مبارزه با تامین تروریسم الزام آور است، اما کشورهای عضو برای امضای این قرار شروطی در نظر گرفتند، ما نیز براساس نیازهایی که وجود دارد شروطی را در نظر گرفته ایم و در آینده نیز می توانیم به این شروط بیافزایم.
در سوئیفت شاهد بودیم که ساختارهای داخلی مانع از اتصال بانک ها داخلی به شبکه بین المللی بود، برای اینکه این اتفاق در خصوص این کنوانسیون تکرار نشود باید مشکلات و کمبود های قانونی مورد بررسی قرار گیرد و در صورت لزوم وارد برطرف شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: