آخرین اخبار
کد خبر: ۳۰۸۳۱
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
علی نجفی خوشرودی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس
آقای رئیس‌جمهور باید در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد مواضع و رویکردهای جمهوری اسلامی در ارتباط با برجام و تعاملات بین‌المللی را مطرح کند، این سخنرانی منطق، عقلانیت و نگاه جمهوری اسلامی برای تعاملات سازنده با دنیا خواهد بود.
آمریکایی‌ها با خروج از برجام تعهدات و حقوق بین‌الملل را نقض کردند و به عنوان کشوری که به عهد خود وفادار نیست، بیش از گذشته معروف شدند، بنابراین هیات ایرانی باید حداکثر استفاده را برای تثبیت و ترویج این نگاه در میان هیات‌های دیگر حاضر استفاده کند.
نشست وزرای خارجه ایران و 4+1 پیش از جلسه مجمع عمومی سازمان ملل درباره برجام نیز می‌تواند به تاثیرگذاری این نگاه و اجماع کشورهای اروپایی، روسیه و چین در مقابله با سیاست اشتباه ترامپ کمک کند. در صورتی که طرف‌های باقی مانده در برجام بیانیه سیاسی و محکمی در حمایت از اجرای توافق هسته‌ای صادر کنند قطعا پیامی جدی به مواضع تند ترامپ علیه ایران و برجام خواهد داشت.
آمریکایی‌ها پیش‌بینی می‌کنند که ایران با دست پُر در سازمان ملل حاضر شده و به جهانیان اعلام می‌کند که جمهوری اسلامی اهل مذاکره، توافق و پایبند به تعهدات است.تبلیغات گسترده برای برگزاری جلسه شورای امنیت به ریاست ترامپ با هدف مذکور است، البته اخباری مبنی بر عقب‌نشینی آمریکایی‌ها مطرح شده که در این صورت شاید این جلسه بدون حضور ترامپ و در خصوص موضوعات غیر ایران برگزار خواهد شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: