آخرین اخبار
کد خبر: ۳۰۰۴۰
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رئیس کمیته روابط خارجی مجلس ژاپن:
رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان ژاپن با تاکید بر اهمیت روابط ایران و ژاپن اظهار داشت همکاری های پارلمانی تاثیر مهمی در توسعه روابط دو کشور دارد.
رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان ژاپن با تاکید بر اهمیت روابط ایران و ژاپن اظهار داشت همکاری های پارلمانی تاثیر مهمی در توسعه روابط دو کشور دارد.
 'یاسوهیده ناکایاما' روز پنجشنبه در دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن در توکیو ضمن خوشامدگویی به وی افزود: با توجه به اینکه سال آینده نودمین سالگرد روابط سیاسی دو کشور است امیدوارم همراه با سایر نمایندگان بتوانیم گام های موثری در توسعه روابط تهران - توکیو برداریم.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن نیز در این ملاقات با اشاره به دیدارهای خود با رئیس مجلس نمایندگان ژاپن و رئیس گروه دوستی پارلمانی در حزب لیبرال دموکرات، بر اهمیت نقش پارلمان های دو کشور در توسعه روابط ایران و ژاپن تاکید کرد.
'مرتضی رحمانی موحد' خواستار توسعه همکاری های پارلمانی به خصوص بین کمیسیون های سیاست خارجی مجالس دو کشور شد. 
او همچنین با ابلاغ سلام 'فلاحت پیشه' رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، از 'ناکایاما' برای سفر به تهران دعوت کرد. 
رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان ژاپن در ادامه ضمن تشکر از 'فلاحت پیشه' و دعوت او گرفته جهت سفر به تهران، اظهار امیدواری کرد که این سفر در زمان مناسب صورت گیرد.
'مرتضی رحمانی موحد' سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در ژاپن دهه سوم تیر ماه با تقدیم رونوشت استوارنامه خود به «تاکه او آکیبا» قائم مقام وزیر امور خارجه این کشور، فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد. /ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: