کد خبر: ۲۲۳۶۵
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رییس فدراسیون فوتبال گفت: امیدوارم فوتبال و خانواده فوتبال از حقوق حقه خود بهره ببرند.
به گزارش شروع آنلاین و به نقل از فدراسیون فوتبال، مهدی تاج امروز در نشست با روسای کمیته‌ها و دپارتمان‌های فدراسیون فوتبال عنوان کرد: ارزیابی من از تلاش دوستان در کمیته‌ها و دپارتمان‌ها در سال گذشته مثبت است. ما سال پرافتخاری را در ۹۶ سپری کردیم و این جز با زحمات شبانه روزی تک تک اعضای فدراسیون ممکن نمی‌شد. از این بابت مراتب تقدیر خود را از تلاش‌های صورت گرفته اعلام می‌دارم.

وی ادامه داد: بهترین پاداش برای دوستان و همکاران ارجمند در فدراسیون فوتبال، شادی دل مردم و افزایش امید در میان آحاد جامعه است. بر این اساس، فدراسیون فوتبال، بر خود می‌بالد که در سال گذشته با حضور در میدان‌های متعدد جهانی، شادی و نشاط را در میان مردم عزیزمان پدید آورد. خاطرات زیبای فراوانی در سال گذشته در ذهن همه ما ثبت شد. روزی که در نخستین روزهای سال ۹۶،ورزشگاه آزادی در حضور بیش از ۱۰۰ هزار تماشاگر شاهد برتری یوزهای ایرانی مقابل چین بود، روز قطعی شدن صعود به روسیه ۲۰۱۸، روز برتری نوجوانان ایرانی مقابل آلمان و مکزیک در جام جهانی، روزهای سومی فوتسال و فوتبال ساحلی در جام جهانی و روز صعود تیم ملی جوانان به جام جهانی همه و همه جزو این ویترین پرافتخار بود.

رییس فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: سال گذشته در چنین ایامی، نشستی با وزیر محترم ورزش و جوانان داشتیم که در آن اولویت سال ۹۶، صعود تیم ملی به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه تعیین شد. بزرگی از بزرگان فوتبال می‌گفت کشورهای دنیا به دو قسمت تقسیم می‌شوند. کشورهایی که در جام جهانی هستند و کشورهایی که نیستند و خوشحالم که به خواست خدا، تلاش کادر فنی، غیرت بازیکنان، حمایت رسانه‌ها و مردم و ... ایران عزیز امروز جزو کشورهایی است که در جام جهانی حضور دارند.

وی ادامه داد: امروز در نخستین روزهای سال ۹۷، هدف‌گذاری فدراسیون فوتبال برای سال جاری بخش اقتصادی است. همه تلاش ما در سال جاری در فدراسیون می‌بایست بر این نکته معطوف باشد که در بحث اقتصادی فعال عمل کنیم و این دقیقا در راستای نظر وزیر محترم ورزش و جوانان است. من از آغاز سال جاری، شخصا در پنج جلسه طولانی مدت با محوریت مباحث مارکتینگ شرکت کرده‌ام. در این جلسات وضعیت امور جاری مربوط به قراردادها بررسی شده و به جمع بندی خوبی رسیدیم که ان‌شاءالله در آینده اثرات وضعی آن روشن خواهد شد.

رییس فدراسیون فوتبال تصریح کرد: در سال جاری، همچنین باید توجه به اولویت‌ها در دستور کار قرار بگیرد. در واقع هر رویدادی باید بر اساس هزینه و فایده در فاز اجرا قرار بگیرد و اگر هزینه و فایده همخوانی نداشته باشد، قطعا آن رویداد نباید در اولویت قرار بگیرد.

وی ادامه داد: در مرکز ملی فوتبال، در حال حاضر وضعیت خوبی وجود دارد و با زحمات صورت گرفته، قسمت‌های مختلف مطابق با استاندارهای روز فوتبال، در حال ارائه خدمات به قهرمانان ملی در ۱۸ رده هستند. به طور حتم، در سال جاری برنامه ریزی گسترده‌ای برای احداث ساختمان فدراسیون فوتبال در مرکز ملی فوتبال هم انجام خواهد گرفت. ضمن این که در سال قبل، به اندازه تمامی سال‌های گذشته در این مرکز هزینه شد و این موضوع باید ادامه پیدا کند.

رییس فدراسیون فوتبال در بخش دیگری از اظهارات خود بیان داشت: در عصر امروز، فضای اینترنت، بر رسانه‌ها سایه افکنده است. روزگاری در همین مملکت دو هفته‌نامه وزین و عزیز منتشر می‌شدند که کل نیازهای جامعه ورزش را پوشش می‌دادند اما امروز می‌بینیم که فضای سایبر، لحظه به لحظه اتفاقات جدیدی را رقم می‌زند. این موضوع هیچ ایرادی ندارد و ما باید در فدراسیون فوتبال مهیای نقد باشیم و در معرض پرسش قرار بگیریم و در عوض بلادرنگ پاسخگو باشیم و به صورت متصل برنامه‌هایمان را ارائه کنیم.

وی ادامه داد: اخیرا در بحث حق پخش مذاکرات مفصلی میان فدراسیون فوتبال و رسانه ملی صورت گرفته و نتایجی هم پدید آمده است. امیدوارم فوتبال و خانواده فوتبال از حقوق حقه خود بهره ببرند. در این باره در آینده نزدیک اطلاع رسانی بیشتر صورت خواهد پذیرفت.

تاج افزود: از همه کمیته‌ها و دپارتمان‌ها می‌خواهم در مدت معین تعیین شده، برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت خود را ارائه کنند. طرحی در حال بررسی است که نام آن ویژن ۲۰۲۴ است و در واقع سمت و سوی فوتبال ما را در آن مقطع زمانی نشان می‌دهد. بر این اساس، همه کمیته‌ها و دپارتمان‌ها و صاحب نظران باید در این مسیر که در واقع قطب نمای فوتبال کشورمان است به شکل جدی مشارکت کنند و برنامه‌های خود را ارائه دهند. امیدوارم روند توسعه در فوتبال ما در همه ابعاد، سیر شتابان به خود بگیرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: