آخرین اخبار
کد خبر: ۲۱۹۰۴
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
با نام «صداقت2018»آأغاز شد:
چهارمين رزمايش مشترک آمريکا و عربستان سعودي با نام «صداقت ۲۰۱۸» از روز يکشنبه در منطقه شمالي عربستان آغاز شد.

چهارمين رزمايش مشترک آمريکا و عربستان سعودي با نام «صداقت ۲۰۱۸» از روز يکشنبه در منطقه شمالي عربستان آغاز شد.
در اين‌باره، سرلشکر «صالح الزهراني» معاون فرمانده منطقه شمالي عربستان تصريح کرد، رزمايش «صداقت ۲۰۱۸» از مهم‌ترين رزمايش‌هايي است که فرماندهي نيروي زميني عربستان به آن توجه ويژه‌اي دارد.
وي با بيان اين‌که اين رزمايش سالانه به صورت منظم انجام مي‌شود، هدف از اين رزمايش را افزايش آمادگي يگان‌هاي نظامي، استفاده از فن‌آوري جديد رزمي‌و استفاده از سلاح‌هاي سنگين و نيمه‌سبک عنوان کرد.
سرتيپ «حمدان حمود الشمري» معاون تيپ هشت نيروي زميني عربستان نيز خاطرنشان کرد، رزمايش «صداقت ۲۰۱۸» در چارچوب رزمايش‌هايي است که سالانه و با هدف آموزش نيروهاي نظامي‌و تبادل تجارب در جنگ‌هاي کلاسيک و ديگر ميادين جنگي انجام مي‌شود.
عمليات توپخانه‎اي نيروهاي يمني عليه نظاميان سعودي
نيروهاي ارتش و کميته‎هاي مردمي‌يمن موفق شدند که پايگاه نظاميان سعودي را در استان جيزان هدف قرار دهند.
عمليات توپخانه‎اي نيروهاي يمني عليه نظاميان سعوديبه رسانه‎هاي يمني مي‎گويند که نيروهاي مردمي‌اين کشور موفق شدند که يک پايگاه نظامي‌متعلق به ارتش عربستان را در شهر مرزي جيزان هدف قرار بدهند.
بنابر گزارش خبرگزاري سبأ،نيروهاي يمني مواضع نظاميان عربستاني را در مناطق الخوبه، جبل دخان و روستاي قمر را در جيزان هدف حمله توپخانه‎اي قرار دادند.
اين عمليات منجر به خسارات سنگيني بر پيکر نيروهاي نظامي‌عربستان شده است.
يک منبع آگاه مي‎گويد که جهار سرباز سعودي در شمال روستاي قوي و 2 سرباز ديگر در منطقه حامضه هدف تک‎تيراندازان قرار گرفته و کشته شدند.
نيروهاي يمني ويدئويي منتشر کردند که در آن نشان داده مي‎شود پايگاه نظاميان سعودي در جيزان هدف قرار گرفته شده و خودروهاي نظامي‌نيز در آتش سوخته‎اند.
تشکيل ستاد مبارزه با فساد اداري در عربستان
پادشاه عربستان دستور تشکيل ستاد مبارزه با فساد اداري را صادر کرد.
«ملک سلمان» پادشاه عربستان سعودي روزيکشنبه دستور تشکيل واحد‌هاي مبارزه با فساد اداري در اين کشور را صادر کرد.
طبق دستور ملک سلمان، هرکدام از اين واحد‌ها از تعدادي دادستان تشکيل شده و وظيفه رسيدگي به پرونده‌هاي اختلاس در مراکز دولتي را برعهده خواهند داشت.
دولت سعودي اعلام کرد دليل تصميم ملک سلمان براي تشکيل اين واحد‌ها، نگراني وي در رابطه با مبارزه با انواع فساد در عربستان و حفاظت از اين کشور و منابع آن بوده است.
مخالفت وليعهد عربستان با صدور مجوز سفر بن طلال به کشورهاي غربي
وليد بن طلال، شاهزاده ميلياردر عربستاني از کسب مجوز براي خروج از کشور و سفر به کشورهاي غربي ناکام ماند.
اين اقدام تاکيدي بر ادامه کنترل شاهزاده‌ها و سرمايه‌داراني است که به دستور محمد بن سلمان، وليعهد عربستان بازداشت و سپس آزاد شدند.
حدود ۴۰۰ تن از شاهزادگان و بازرگانان عربستاني را اوايل نوامبر بازداشت شدند که در راس آنها بن طلال قرار داشت و پس از فشار بين‌المللي آزاد شدند تا جايي که از شروط لندن و پاريس براي ديدار با بن سلمان آزادي بازداشتي‌ها بود.
وليعهد عربستان تنها به آزادي شاهزاده‌ها و بازرگانان از هتل ريتز کارلتون اکتفا کرد، اما ظاهرا آنها نمي‌توانند آزادي کامل داشته باشند و اکثرشان قدرت اختيار اموال خود را ندارند، آنها نمي‌توانند آزادانه در عربستان تردد کرده و با ديگر شاهزاده‌ها ديدار کنند.
بن طلال که قصد داشت به جنوب فرانسه سفر کند و بر امور خود در خارج نظارت داشته و با معاون و مشاورش نشستي داشته باشد، مجوز خروج از عربستان و سفر به غرب را دريافت نکرده است.
به نظر مي‌رسد اقدام وليعهد عربستان در عدم صدور مجوز براي سفر به غرب بن طلال را منزوي کرده است به حدي که بن طلال که همواره در شبکه‌هاي اجتماعي فعال بود و از هيچ فرصتي براي گزارش کارهايش دريغ نمي‌کرد ديگر مثل گذشته در توئيتر حضور فعال ندارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: