کد خبر: ۲۱۸۶۵
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
اولويتهاي مراکز صدا و سيما در سال 97 تشريح شد
معاون امور استان‌هاي سازمان صدا و سيما با تشريح عملکرد مراکز استاني صدا و سيما در سال ۹۶ گفت: بيش از ۳۰ سريال فاخر و ارزنده در مراکز استاني رسانه ملي در دست توليد است.
به گزارش ايسنا، دکتر علي دارابي با تشريح اولويت‌هاي مراکز صدا و سيما در سال ۹۷ گفت: امسال نخستين سال اجراي برنامه ۵ ساله صدا و سيما در دوره رياست جديد سازمان است که مراکز صدا و سيما در اجراي اين برنامه نقش مهم و اساسي دارند.
وي همچنين به ويژه برنامه‌هاي چهلمين سال پيروزي انقلاب اسلامي‌هم اشاره کرد و افزود: در سال ۹۷ درصدد توليد و پخش برنامه‌هاي فاخر با رويکرد گراميداشت و تبيين دستاوردهاي انقلاب در ۴۰ سال گذشته هستيم.
معاون امور استانهاي سازمان صدا و سيما در ادامه از برگزاري جشنواره‌هاي مختلف در سال ۹۷ هم خبرداد و گفت : نخستين جشنواره ملي پويانمايي تلويزيوني ايران در همدان ، بيست و يکمين جشنواره توليدات راديويي و تلويزيوني مراکز استانها در چهار محال و بختياري از جمله برنامه‌هاييست که فرصتي مناسب براي عرضه توليدات فاخر مراکز استان‌هاست.
دارابي با اشاره به ۲۴ ساعته شدن شبکه‌هاي تلويزيوني و راديويي در استان‌هاي کشور گفت : اين کار ظرفيت مناسبي براي کار و توليد برنامه‌هاي بيشتر با محتواي کيفي مطلوب فراهم ميکند.
وي از برنامه‌هاي صدا و سيما براي ارتقاي راديو نما هم خبر داد و گفت : در سال ۹۵ و ۹۶ همه‌ي راديوهاي مراکز تبديل به راديونما شدند که قرار است در سال آينده گام جدي‌تري براي ارتقاي راديويي برداشته شود.
معاون امور استانهاي صدا و سيما گفت: پرداختن به موضوعاتي نظير آسيب‌هاي اجتماعي ، مسائل خانواده ، اوقات فراغت و جوانان از اولويت‌هاي برنامه‌سازي در مراکز استان‌هاي صدا و سيما در سال ۹۷ است.
علي دارابي در پايان با بيان اينکه مراکز استاني صدا و سيما در خط مقدم رسانه ملي هستند گفت:اميدوارم سال ۹۷ سال درخشش و سال طلايي براي مراکز استاني رسانه ملي باشد.
 معاون امور استانهاي سازمان صدا و سيما همچنين در نشست شوراي مديران صدا و سيماي مرکز گيلان گفت: وظيفه ذاتي شبکه‌هاي استاني رسانه ملي توجه به نياز مخاطب است و در اين راستا بايد احساس غرور و افتخار به گذشته و تقويت اميد به آينده را در توليد برنامههاي رسانه‌اي مورد توجه قرار دهيم.
دارابي با بيان اينکه سال جديد سال احراز رتبه برتر فضاي مجازي در استانهاست افزود: برنامه‌هاي صداوسيما بايد پيوست فضاي مجازي داشته و برنامه‌هاي توليد شده قابل باز نشر در اين فضا باشند.
وي با اشاره به فعاليت ۲۵۷ شبکه تلويزيوني فارسي زبان در دنيا گفت:اين رسانه‌ها اعتقادات جوانان را هدف گرفته‌اند و بايد برنامه‌ريزان رسانه هدفمند و منسجم براي مقابله با رسانه‌هاي معاند برنامه ريزي کنند.  
معاون امور استانهاي صدا و سيما افزود : عصر کنوني عصر رسانه‌هاي ترکيبي است و اين امر مي‌تواند فرصتي براي جذب بيشتر مخاطب باشد.
وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به توليد برنامههايي با محتواي غني گفت:رويکرد برنامه‌سازي در رسانه ملي بايد نقد منصفانه با هدف اصلاح و نه تخريب باشد و در اين راستا سياه‌نمايي و مچ‌گيري در شبکه‌هاي استاني ممنوع است.
 
علي دارابي با اشاره به ظرفيت‌هاي گيلان در بخش‌هاي مختلف هم گفت: وجود مواهب طبيعي و مفاخر ارزشمند و شهير در گيلان زمينه توليد آثاري گران بهايي را در بخش‌هاي مختلف راديويي و تلويزيوني فراهم ميکند که بايد از اين فرصت نهايت بهره را گرفت.
مدير کل صدا و سيماي مرکز گيلان هم دراين نشست از اهم برنامه صدا و سيماي مرکز گيلان در سال و ۹۶ و ۹۷ گزارش داد و گفت: برنامههاي صدا و سيماي مرکز گيلان در سال آينده در ۶ محور توسعه و حمايت از کشاورزان ، مقابله با تغيير کاربري زمين‌هاي کشاورزي ،کمک به افزايش رشد جمعيت، ارائه راهکارهاي مهم براي رفع آسيبهاي اجتماعي ، توسعه گردشگري و توسعه تجارت دريايي و مناطق آزاد توليد و پخش خواهد شد.
حسن ظهيري درادامه افزود : براساس نظر سنجي‌ها ميزان رضايت مخاطبان از برنامه‌هاي راديو گيلان و شبکه باران به ترتيب ۸۰ و ۷۲ درصد است.
درادامه اين نشست باقرزاده قائم مقام صدا و سيماي مرکز گيلان،همداني پور معاون فني ، برجعلي زاده معاون صدا، بخشي نژاد معاون سيما ، رضاپور معاون خبر و طالب معاون فضاي مجازي گزارشي از حوزه کاري خود ارائه کردند.
علي‌عسکري: صدا و سيما رويکرد مخاطب‌محور خواهد داشت
رييس سازمان صدا و سيما در جمع خبرنگاران درباره رويکرد رسانه ملي، سريال‌هايي که در حال ساخت هستند و بودجه سازمان سخن گفت.عبدالعلي علي‌عسکري رويکرد صدا وسيما در سال آينده را مخاطب‌محوري اعلام کرد.
رييس سازمان صدا و سيما با اشاره به سريال‌هايي که در دست توليد هستند، اظهار کرد: زمينه ساخت سريال‌هاي بزرگي مانند سلمان و حضرت موسي (ع) سال‌ها فراهم نشده بود اما زمينه ساخت آنها را فراهم کرديم.
علي‌عسکري در پاسخ به اين سوال که آيا برنامه‌هاي ترکيبي با ساختار جديد خواهيم داشت، بيان کرد: برخي برنامه‌هاي طنز و ترکيبي را در عيد بر روي آنتن تلويزيون خواهيم ديد.
رييس سازمان صدا و سيما به بودجه اين سازمان اشاره کرد و گفت: بودجه ما هنوز به جايي که بايد برسد، نرسيده است اما بايد سعي کنيم و چاره‌اي جز اين نداريم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: