کد خبر: ۲۱۴۸۶
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مديرعامل شرکت سپرده گذاري مرکزي، از انتشار عمومي‌برنامه‌ها و طرح‌هاي جديد اجرايي اين شرکت تا يک ماه آينده خبر داد

فهيمي‌با تشريح نقش شرکت سپرده گذاري مرکزي در ثبت مالکيت‌ها و شفاف سازي در بازار مالي گفت: اين شرکت به عنوان نهاد رسمي‌و قانوني براي ثبت مالکيت‌ها و ثبت سرمايه گذاران و همين طور به صورت يک نهاد مرکزي براي تسويه معاملات معرفي شده است تا در واقع شفافيت بيشتري را در بازار مالي کشور ايجاد کند.
مديرعامل شرکت سپرده گذاري مرکزي، از انتشار عمومي‌برنامه‌ها و طرح‌هاي جديد اجرايي اين شرکت تا يک ماه آينده خبر داد و گفت: اخيرا خلاءها و انتظارات بازار را شناسايي کرده ايم تا مشخص شود به لحاظ زيرساختي در کدام نقطه بازار ايستاده ايم.
حسين فهيمي‌در گفتگو با سنا، اظهار داشت: گپ‌هاي بازار و انتظاراتي را که از اين شرکت وجود دارد، شناسايي کرده ايم تا زيرساخت‌هاي محکم تر، قابل اتکاتر، روان تر و بهتري را در اختيار تمام بازيگران قرار دهيم.
وي با بيان اينکه هم اکنون مشغول سازماندهي و بازطراحي برنامه‌هاي قبلي و برنامه‌هايي هستيم که جديدا اضافه شده است، افزود: اين موارد را در قالب مجموعه‌اي از برنامه‌ها و طرح‌هاي اجرايي در کمتر از يک ماه آينده انتشار عمومي‌خواهيم داد؛ به عبارتي به همگان خواهيم گفت که برنامه‌هاي کوتاه، ميان و بلند مدت ما اينهاست تا اگر نظرات و تعديل‌هايي باشد انجام دهيم و شروع به اجرا کنيم.
مديرعامل شرکت سپرده گذاري مرکزي ادامه داد: در جلساتي که با اعضاي هيات مديره و مديران سازمان بورس، مديران عامل و اعضاي هيات بورس‌ها، کانون‌ها، کارگزاران و ناشران تشکيل داديم، خلاء‌ها و انتظارات را شناسايي کرديم تا ببينيم به لحاظ زيرساختي کجاي بازار ايستاده ايم.
فهيمي‌با بيان اينکه شرکت سپرده گذاري، فراهم کننده تمام زيرساخت‌هاي بازار سرمايه در قبل و بعد از معامله است، گفت: تنها مرحله معاملات در بورس‌ها انجام مي‌شود اما در سمات عمليات قبل و بعد از معاملات انجام مي‌شود .
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: