کد خبر: ۲۱۴۵۷
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
اکثر بورس‌هاي آسيايي در معاملات روز دوشنبه افزايش يافتند، اما تحليلگران نسبت به فرار سرمايه آتي از بازارهاي مالي هشدار دادند.

اکثر بورس‌هاي آسيايي در معاملات روز دوشنبه افزايش يافتند، اما تحليلگران نسبت به فرار سرمايه آتي از بازارهاي مالي هشدار دادند.
به گزارش ايسنا، پس از سال پرفروغ ۲۰۱۷ و شروع خوب در ژانويه ۲۰۱۸ که طي آن بالاترين رکوردهاي چندين سال اخير به ثبت رسيد، سرمايه گذاران در ماه جاري با گام‌هايي آهسته به بازار باز مي‌گردند زيرا صورت درآمدهاي خوب و افزايش نرخ تورم باعث افزايش هزينه‌هاي استقراض شده است.
بازار سهام که سال‌ها از سياست‌هاي محرک مالي حمايت شده است با به پايان رسيدن عصر پول ارزان، اکنون قرمزپوش شده است، اما امروز، معاملات شروع آرامي‌داشتند. شاخص "‌هانگ سنگ" که هفته گذشته بيش از ۹ درصد ارزش خود را از دست داده بود با ۰.۵ درصد افزايش به ۲۹۶۴۰.۰۱ واحد رسيد. در چين شاخص"شانگهاي کامپوزيت" با ۰.۳ درصد افزايش به ۳۱۳۸.۵۸ واحد رسيد و بورس سنگاپور ۰.۱ درصد افزايش يافت.
 پس از دعوت رهبر کره شمالي از رئيس جمهور کره جنوبي براي شرکت در نشستي در پيونگ يانگ و بروز نشانه‌هاي بهبود در روابط کره جنوبي و شمالي در خلال بازي‌هاي المپيک زمستاني پيونگ چانگ، شاخص " کسپي" کره جنوبي، ۰.۹ درصد افزايش يافت.
در حالي که شاخص " نيک کي ۲۲۵" بورس توکيو به دليل تعطيلات عمومي‌فعاليتي نداشت، بورس تايوان ۰.۶ درصد و بورس فيليپين ۰.۱ درصد افزايش يافتند اما بورس سيدني استراليا ۰.۴ درصد کاهش يافت. اين افزايش‌ها پس از آن رخ داد که روند رو به رشد بورس‌هاي وال استريتي در روز جمعه باعث افزايش هر ۳ شاخص مهم (اس اند پي ۵۰۰، داوجونز و نزدک) شد.
نگاهها اکنون به انتشار آمار نرخ تورم آمريکا در هفته جاري دوخته شده است که به عقيده ناظران بازار براي تحولات آتي کليدي خواهد بود. علي رغم شروع مثبت بازارهاي سهام و افزايش بهاي نفت، سهام شرکت‌هاي انرژي باز هم به دليل افزايش توليدات آمريکا کاهش يافت. نفت " وست تگزاس اينتر مديت" با ۵۰ سنت افزايش به ۵۹.۷۰ دلار در هر بشکه رسيد و نفت برنت با ۴۴ سنت افزايش به ۶۳.۲۳ دلار در هر بشکه رسيد.
در بازار ارز، ارزش دلار در برابر ين باز هم کاهش يافت و هر دلار از ۱۰۸.۷۸ ين به ۱۰۸.۷۱ ين رسيد، يورو و پوند نيز به دليل انتظار براي هزينه‌هاي استقراض بالاتر در اروپا و انگليس افزايش يافتند. هر يورو از ۱.۲۲۴۹ دلار به ۱.۲۲۷۷ دلار رسيد و هر پوند از ۱.۳۸۲۸ دلار به ۱.۳۸۳۸ دلار رسيد.نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: