کد خبر: ۲۱۴۳۸
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
در پاسخ به ندای رهبر انقلاب رقم خورد:
روز گذشته میلیون ها هموطن وفادار به انقلاب و آرمان های نظام جمهوری اسلامی در داخل و خارج کشور به خیابان ها آمدند و در پاسخ به ندای رهبری تماشایی ترین حضور خود را به نمایش گذاشتند.

روز گذشته میلیون ها هموطن وفادار به انقلاب و آرمان های نظام جمهوری اسلامی در داخل و خارج کشور به خیابان ها آمدند و در پاسخ به ندای رهبری تماشایی ترین حضور خود را به نمایش گذاشتند.

همه را سوار قطار موفقیت انقلاب کنیم

رییس جمهوری با تاکید بر این که همه را باید دوباره به سوار شدن به قطار موفقیت و پیروزی انقلاب دعوت کنیم، گفت:ما همه یک ملت هستیم و یک آرمان داریم و در پی عظمت ایران بزرگ و تفوق فرهنگ اسلام و هویت ایرانی – اسلامی در دل جوانان عزیز هستیم.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی پیش از ظهر یکشنبه در جمع راهپیمایان 22 بهمن مراسم سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در میدان آزادی با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب عظیم اسلامی ایران اظهار داشت: بسیار خرسندم که در سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب به عنوان نماینده ملت ایران به همه شما مردم فداکار و انقلابی تبریک می گویم و از خداوند بزرگ عظمت و درود فراوان برای روح امام راحل و ارواح طیبه همه شهیدان که با نثار جان خود انقلاب بزرگ این سرزمین را به پیروزی رساندند، خواهانم.

وی افزود: راهپیمایی امسال ویژگی دیگری دارد و آن این است که وارد چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی می شویم، سال آینده که چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است باید به معنای واقعی کلمه سال بلوغ این انقلاب است و در این سال باید اتحاد ملی را بیش از گذشته شاهد باشیم.

وی همچنین گفت: زمانی که انقلاب ما پیروز شد همه با هم بودیم، در قطار انقلاب مسافران فراوانی بودند، حالا به طور طبیعی برخی خود خواسته از آن پیاده شدند، برخی را هم از قطار انقلاب پیاده کردیم که می توانستیم پیاده نکنیم .

روحانی تصریح کرد: برای توسعه و آبادانی ایران اسلامی به همه اصولگرایان ، اصلاح طلبان ، اعتدال گرایان و به همه کسانی که به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران اعتقاد دارند ، نیاز داریم.

وی یادآور شد: تمام اقوام ایرانی، پیروان مذاهب تشیع، اهل سنت و تمام ادیان و هر کس که این قانون اساسی را قبول دارد، انقلابی هستند.

 

رییس جمهوری در ادامه به پیشرفت های کشور در حوزه های داخلی اشاره کرد و گفت: در یک سال گذشته پیشرفت‌های بسیار مهمی در زمینه اجتماعی، امنیتی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی داشتیم. رشد اقتصادی کشور در سال گذشته بیش از دیگر کشورها و در سال جاری به حول و قوه الهی دارای رشد اقتصادی بیش از متوسط جهانی خواهیم بود.

روحانی با یادآوری جذب گسترده سرمایه خارجی در یک سال گذشته، اظهارداشت: ما بیش از همه سال‌های دیگر سرمایه خارجی را جذب کردیم و این که توانستیم 32 میلیارد دلار سرمایه خارجی را به عنوان سرمایه‌گذاری مستقیم یا فاینانس جذب کنیم به معنای اعتبار و رشد ایران است.

وی ادامه داد: جذب میلیاردها دلار سرمایه خارجی مستقیم و پیشرفت های گسترده در حوزه نفت و گاز بویژه در میدان های مشترک به معنای توانمندی اقتصاد کشور است.

افزود: این دستاوردها به معنای گام بزرگ اقتصادی کشور در مسیر توسعه است. ایران امروز هجدهمین اقتصاد در سطح جهان است.

وی تصریح کرد: کشور امروز در زمینه ساخت ناوچه، هلی‌کوپتر، هواپیما، تانک، موشک، رادار، موشک ضدهوایی و ماهواره و ماهواره‌بر خودکفا شده است. در سطح جهان اعلام کردیم، توانمند و قدرتمندیم و روی پای خود ایستادیم و در مسیر درست حرکت می‌کنیم.

روحانی یکی از اهداف بلند دولت دوازدهم را ایستادگی در برابر فشارهای مختلف خارجی یا داخلی برای اصلاح ساختاری اقتصاد کشور برشمرد و گفت: ساختار اقتصاد کشور را باید اصلاح کنیم. در بودجه سال 97 قدم‌هایی در این زمینه برداشتیم و این گام های اصلاحی تداوم خواهد یافت.

به گزارش ایرنا، رییس جمهوری پیش از سخنرانی از مقابل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خیابان آزادی به جمع میلیونی حماسه آفرینان در یوم الله 22 بهمن پیوست و در راهپیمایی این روز بزرگ شرکت کرد

راهپیمایی 22 بهمن از نگاه مسوولان و شخصیت ها

اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن و آیین گرامیداشت انقلاب اسلامی ایران در گفت و گو با خبرنگاران گفت: مردم این حضور را برای استمرار حرکت نظام و انقلاب بسیار کارساز می دانند و نشان می دهد که مسئولان باید با اقدامات و تلاش گسترده تری در جهت رفع مشکلات آنها حرکت کنند.

 

آیت الله صادق آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه حضور مردم در راهپیمایی ٢٢ بهمن را نمایش اقتدار جمهوری اسلامی، یکپارچگی و وحدت ملت ایران به همه جهانیان عنوان و تاکید کرد که این حضور پاسخ محکمی به همه توطئه های دشمنان در طول همه سال های گذشته بود.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی هم که برای شرکت در راهپیمایی شکوهمند مردم در شیراز به این شهر سفر کرده است ، گفت: حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن نشان دهنده آن است که آن‌ ها می‌ خواهند همین راه را با استقامت ادامه دهند و از امنیت و پیشرفت خود حمایت کنند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام همگام با راهپیمایان تهرانی در حماسه بزرگ‌22بهمن حضور یافت.

آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی با حضور در راهپیمایی عظیم مردم تهران سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را گرامی داشت.

آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید هم با تقدیر از حضور پرشور مردم در راهپیمایی، گفت: ملت ایران بار دیگر حماسه ای بزرگ خلق کرد و مشت محکم به دهان مستکبران و ایادی آن ها زد.

 

آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید با قدردانی از حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22بهمن ، گفت: ملت ایران اسلامی همیشه در مقابل توطئه های دشمنان هوشیار و بیدار است.

آیت الله عبدالله جوادی آملی از دیگر مراجع تقلید ضمن حضور در راهپیمایی 22 بهمن شهر مقدس قم گفت: پیام اول این راهپیمایی حق شناسی از امام راحل، شهیدان و جانبازان است.

وی افزود: حمایت از نظام و دعوت مسئولان به خدمتگزاری بیشتر پیام دیگر این راهپیمایی است.

 

آیت الله ابراهیم امینی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و استاد برجسته حوزه علمیه قم نیز در این راهپیمایی با تقدیر از حضور باشکوه مردم، گفت: مردم ایران پای نظام اسلامی و انقلاب ایستاده اند.

نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه هم در راهپیمایی مردم بندرعباس گفت: جمهوری اسلامی ایران تنها نظام مستقل در جهان است که روی پای خود ایستاده، مسئولانش آزادانه تصمیم گرفته و مردم نیز عاشقانه از رهبر خود تبعیت می کنند.

 

علی اصغر مونسان معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هم در راهپیمایی تهران گفت که تهدیدات خارجی همواره باعث تقویت وحدت و انسجام ملی و حضور گسترده و پرشور مردم در صحنه می شود.

محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهوری هم در جمع راهپیمایان 22 بهمن در شهر یزد گفت: پیام حماسه ماندگار ملت قهرمان ایران در راهپیمایی باشکوه 22 بهمن امسال، همان همدلی و انسجام ملی همه دلسوزان کشور برای تحقق اهداف مقدس انقلاب اسلامی است.

علی شمخانی نیز در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن امسال گفت: حضور میلیون ها ایرانی غیور در خیابان های شهرها و روستاها ی سراسر کشور مهر تاییدی است بر آرمان های امام راحل(ره) و لبیکی جانانه بر دعوت رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس نیز در حالی که شمار زیادی از راهپیمایان کرمانی وی را احاطه کرده بودند در صفوف راهپیمایان ۲۲ بهمن شهر کرمان حضور یافت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم در راهپیمایی تهران گفت: امروز شاهد انسجام، اقتدار و وحدت ملی در سایه همدلی و هم صدایی در ایران هستیم.

سید عباس صالحی در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن افزود: همانطور که رهبری فرمودند، تماشایی ترین حضور مردم را امروز شاهدیم.

وزیر نفت هم در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن تهران گفت: در جامعه اسلامی ما، وحدت باید به معنای واقعی کلمه در عمل محقق شود نه اینکه در قالب حرف بماند.

بیژن نامدار زنگنه افزود: چیزی که ما بیش از همه در جامعه خود به آن نیاز داریم و امیدواریم روز به روز در کشورمان تقویت شود، وحدت به معنای واقعی آن و در عمل است.

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی هم در راهپیمایی تهران گفت: با راهبری رهبر معظم انقلاب و همت جوانان ایران، آینده‌ای شکوفا و ایرانی آبادان را پیش رو خواهیم داشت.

وزیر دادگستری هم در راهپیمایی تهران گفت: مهمترین عامل موفقیت و خارج شدن از گردنه های سخت و مشکلات، در کنار هم و کمک یکدیگر بودن و حفظ وحدت است.

مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان هم در راهپیمایی 22 بهمن تهران گفت: 38 سال مردم با تمام توان و اراده خود با حضور در تمام صحنه های سیاسی و اجتماعی کشور از حاکمیت نظام و دستاوردهای انقلاب دفاع کردند و در فجر 39 نیز با حضور گسترده خود مانند سال های پیش به این مهم جامه عمل پوشاندند.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات هم با بیان اینکه ملت ایران با هدایت های رهبر معظم انقلاب در همه عرصه ها سرود پیروزی سر می دهد، گفت: دشمنان ملت ایران بدانند که خواب های آنان برای متزلزل کردن انقلاب اسلامی هیچگاه تعبیر نخواهد شد.

محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت هم گفت: حضور و مشارکت مردم در صحنه، نقش اساسی در تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی، شرایط مطلوب تر در فضای داخلی و حفظ یکپارچگی و انسجام ملی دارد.

محمد علی نجفی شهردار تهران هم با اشاره به حضور پرشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن، گفت: 22 بهمن به عنوان یک عید و جشن ملی، نماد وحدت و انسجام مردم ایران است.

محمد هاشمی رفسنجانی نیز گفت : جامعه ما جامعه ای متکثر است و از جهات مختلف به لحاظ فرهنگی، دینی و قومیتی متفاوت است.

 

مهدی چمران رییس سابق شورای اسلامی شهر تهران هم گفت: انسجام ملی رمز موفقیت و پیروزی انقلاب ما است.

علیرضا زاکانی در جمع راهپیمایان یوم الله 22 بهمن تهران گفت: به شکر خداوند متعال مشکلات کشور بن بست ندارد بلکه امکانات و پتانسیل مناسبی وجود دارد که اگر مسئولان دست به دست هم داده و با همه وجود در خدمت مردم باشند، بهترین شرایط برای ایجاد تفاهم و انسجام ملی فراهم می شود.

 

علی جنتی مشاور سرپرست نهاد ریاست جمهوری هم گفت: مردم با حضور گسترده و پرشور در راهپیمایی 22 بهمن، بار دیگر پشتیبانی و حمایت قاطع خود از نظام مقدس نظام جمهوری اسلامی را ثابت کردند.

جشن سی ونهمین سالگردپیروزی انقلاب اسلامی در رسانه های جهان

همزمان با برپایی راهپیمایی های گسترده مردمی در تهران و دیگر شهرهای ایران، رسانه های عمده جهان به پوشش این رخداد ملی پرداختند.

 

خبرگزاری آلمانی 'د پ آ' از تهران خبر آغاز جشن های سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را منتشر کرد.

به نوشته این خبرگزاری، رئیس جمهوری اسلامی ایران دراین جشن درمیدان آزادی سخنرانی و میلیون ها نفر در تهران و دیگر شهرها راهپیمایی کردند.

خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس نیز در گزارشی از تهران نوشت: مردم ایران روزیکشنبه به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی 1979، به خیابان ها آمدند. صدها هزار نفر از تظاهرکنندگانی که در تهران شعارهای سنتی علیه ایالات متحده و اسرائیل سر می دادند، در میدان آزادی در مرکز این شهر گرد آمدند و حسن روحانی رئیس جمهوری در این مراسم سخنرانی کرد.

شبکه ماهواره ای فرانسوی فرانس 24 نیز تصاویری از راهپیمایی روز گذشته را پخش کرد و تارنمای شبکه روسی راشا تودی نیز مراسم را به صورت زنده از یوتیوب منتشر نمود.

آمریکا همچنان "دشمن شماره یک" ملت ایران است

قطعنامه راهپیمایی سراسری یوم الله ۲۲ بهمن ماه ۱۳۹۶ توسط شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی  صادر و در مراسم راهپیمایی روز گذشته قرائت شد.

در بخشی از قطعنامه آمده است:

آمریکای جنایتکار را همچنان "دشمن شماره یک" خود دانسته و ضمن ابراز خشم و نفرت از بدعهدی های شیطان بزرگ در نقض مفاد توافقنامه هسته‌ای، و محکوم کردن مواضع خصمانه برخی مقامات ارشد اروپایی در همراهی با سیاست های سلطه طلبانه شیطان بزرگ از تمام مسئولین و دست‌اندرکاران نظام اسلامی می‌خواهیم تا با اتخاذ مواضع قاطعانه نسبت به استیفای کامل حقوق و منافع ملی و مقابله به مثل موثر با تحریم‌ها و اقدامات خرابکارانه نظام سلطه و ایادی آن، شجاعانه اقدام نمایند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: