کد خبر: ۲۰۶۰۹
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
با وجود اشتیاق مردم برای دیدن فیلم های کمدی
صبا شادور_فصل پائيز با روزهاي آلوده به پايان رسيد. بماند که روزهاي سخت آلودگي هوا و تعطيلي‌هاي مکرر مدارس و شرايط ناسالم جوي، نه تنها خيابان‌هاي تهران را خلوت کرد بلکه گيشه‌هاي سينما را هم بي نصيب نگذاشت و استقبال مردم در آلودگي هوا نفس سينما را هم بريد.
روزهايي که همانند شاهنامه پايانش خوش بود و در سردترين و طولاني‌ترين شب سال که به شب يلدا معروف است، براي اينکه دل مردم از قهر برف زمستاني در اين شب نگيرد، باراني باريد و زمين‌ها خيس شد؛ تا شب يلدا به روال هميشه با بارشي همراه باشد. 
اما اين‌ها دليلي بر تعطيلي سينماها نبود. با اين حال رونق گيشه‌ها هم در پايان هفته و روزهاي آذر چشم گير براي مردم سينما دوست، به سرانجام نرسيد. با اينکه حداقل بيش از سه فيلم کمدي روي پرده سينماها است اما مردم با توجه به آلودگي هوا و شوک زلزله تهران، کمتر قدمي‌براي رفتن به سالن سينما برداشتند. 
همين مسئله باعث شد تا رييس انجمن سينماداران در جمع مديران به صحبت بپردازد وعنوان کند: با توجه به آلودگي هوا و کاهشي که در ميزان مخاطب سينماها وجود داشته است، وضعيت فروش فيلم‌ها و ادامه اکران آن‌ها مي‌تواند در جلسه جديد شوراي صنفي نمايش بررسي و کارشناسي شود.
محمد قاصد اشرفي بيان کرد: بحران آلودگي هوا در روزهاي گذشته بر ميزان فروش فيلم‌هاي در حال اکران، تاثير گذاشته و اين مسئله در صورت ادامه يافتن بايد به شکل ديگري بررسي شود.
وي در اين‌باره به سينماي تحت مديريت خود اشاره کرد و افزود: در سينما ماندانا شاهد کم شدن ميزان مخاطب و فروش فيلم‌ها در روزهاي گذشته بوده‌ايم و اطلاع دارم که در پرديس‌هاي سينمايي هم همين وضعيت بوده است، البته در روز سه شنبه که بليت سينماها نيم بهاست وضعيت بهتر بود اما نسبت به هفته‌هاي گذشته فروش قبلي را نداشتيم.
اشرفي همچنين درباره فيلم‌هاي کودک که در سينماها اکران مي‌شوند و به نظر مي‌رسد وضعيت بدتري نسبت به ديگر فيلم‌ها داشته باشند گفت: در حال حاضر سه فيلم «قهرمانان کوچک»، «دم دراز حقه باز» و «شکلاتي» را روي پرده داريم که مدارس زيادي براي حضور دانش آموزان در سينماها و تماشاي اين فيلم‌ها اعلام آمادگي و سانس‌هايي را رزرو کرده بودند که متاسفانه اين برنامه‌ريزي و هماهنگي‌هاي انجام شده کنسل شد.
او گفت: بنابراين بحراني بودن هوا بر رفت و آمد خانواده‌ها نيز تاثير گذاشته و براي فيلم‌هاي کودک هم با کاهش مخاطب روبرو شده‌ايم.
رئيس انجمن سينماداران با اشاره به اينکه شايد بهتر بود دولت به جز مدارس، ادارات را هم تعطيل اعلام مي‌کرد تا آلودگي هوا هر چه سريعتر برطرف شود، گفت: با توجه به اينکه در شوراي صنفي نمايش هم عضويت دارم به نظرم مي‌رسد که ميزان کم فروش فيلم‌ها بايد در جلسه شوراي صنفي بررسي شود تا اگر به دليل آلودگي، ميزان فروش به‌اندازه فاحشي پايين آمده و فيلم‌ها در معرض خطر قرار گرفته باشند، تصميم گيري جديدي صورت گيرد.
اما دراين بخش از گزارش اشاره اي به فيلم‌هاي روي پرده سينما و ميزان فروش آن‌ها خواهيم داشت. از فيلم «قاتل اهلي» به کارگرداني مسعود کيميايي تا فيلم «خالتور» به کارگرداني آرش معيريان که تا حدي نگاه انتقادي منتقدان را هم تا کنون در بر داشته است. 

«آينه بغل»_ تازه‌ترين ساخته سينمايي منوچهر‌هادي است که بيش از يک هفته از اکران آن مي‌گذرد و به فروشي بيش از 4 ميليارد و پانصد ميليون تومان دست پيدا کرده است. در خلاصه داستان اين فيلم آمده است: قيمت اينه بغل ماشين بعضى‌ها برابر تمام زندگى خيلى‌هاست. محمدرضا گلزار، جواد عزتي، يکتا ناصر، نازنيني بياتي، سيامک صفري، مه لقا باقري، رسول نجفيان و رايان شايگان در "آينه بغل" به ايفاي نقش مي‌پردازند.

«وقتي برگشتم...»_ به کارگرداني وحيد موسائيان نيز نزديک به 200 ميليون تومان فروش داشته است. اين فيلم يک فيلم عاشقانه و در عين حال خانوادگي است که قصه آن مي‌تواند بخشي از زندگي هر يک از ما باشد. در خلاصه داستان فيلم آمده است: خانه‌اي قشنگ دارد و فرنگ. رويا دارد و واقعيت و عشقي که خانه را سرپا نگه مي‌دارد.
در اين فيلم رضا کيانيان، افشين‌هاشمي، لادن مستوفي، بيتا فرهي، رعنا آزادي ور، سروش صحت، منظر لشگري، اميد روحاني، حسين محب اهري، نورالدين جواديان، سحر آربين و با حضور احترام برومند، در ايران، دبي و پاريس فيلمبرداري شده است.

«فهرست مقدس»_ تازه‌ترين محصول مرکز اوج کودک و نوجوان، به کارگرداني و تهيه کنندگي محمدهمداني، نيز 45 ميليون تومان فروش را تجربه کرد. اين انيميشن سينمايي تاکنون موفق شده رتبه نخست را در جشنواره‌هاي بين المللي مانند جشنواره نيويورک، فيلم مادريد،‌هاليوود اينترنشنال مووينگ پيکچرز (کاليفرنيا)، جيپور هندوستان، 12 ماه روماني و رتبه سوم را در جشنوار 12 ماه فيلم لندن کسب نمايد. اين انيميشن الهام گرفته از يک داستان واقعي تاريخ است.

«قاتل اهلي»_ آخرين ساخته مسعود کيميايي تاکنون موفق به فروش يک ميليارد و 850 ميليون تومان فروش شده است.
اين فيلم داستان زندگي حاج آقا دکتر جلال سروش يک شخصيت سياسي است که درگير ماجراهايي مي‌شود... پرويز پرستويي، امير جديدي، پرويز پورحسيني، پگاه آهنگراني، لعيا زنگنه، حميدرضا آذرنگ، اميرحسين رستمي، حميدرضا افشار، رضا رشيد پور، اکبر معززي، سعيد پيردوست، شراره دولت آبادي، هستي محمايي، کاترين اصلاني و پولاد کيميايي بازيگران اين فيلم هستند.

«زرد»_ به کارگرداني مصطفي تقي زاده تاکنون موفق به فروش 5 ميليارد و 220 ميليون توماني شده است.
در خلاصه داستان اين فيلم آمده است: آدم‌هاي عجيبي هستيم... امروزمون با فردا خيلي فرق مي‌کنه... بهرام رادان، ساره بيات، مهرداد صديقيان، شهرام حقيقت دوست، بهاره کيان افشار در "زرد " به ايفاي نقش مي‌پردازند.

«خالتور»_ به کارگرداني آرش معيريان نيز تاکنون موفق به فروش 5 ميليارد و 680 ميليون توماني شده است. اين فيلم يک کمدي موزيکال است که به زندگي سه جوان موزيسين که سعي دارند اسير موسيقي بازاري نشوند مي‌پردازد. محمدرضا شريفي نيا، پوريا پورسرخ، مهران غفوريان، علي صادقي، سحر قريشي، بازيگران اين فيلم هستند.

«ثبت با سند برابر است»_ به کارگرداني بهمن گودرزي است که از هفته گذشته به روي پرده سينماها رفت. اين فيلم تاکنون 3 ميليارد تومان فروش داشته است.
 در خلاصه داستان اين فيلم آمده است: هميشه تو زندگيم دنبال يه پاس طلايي بودم ولي بهم پاس که ندادن هيچ، خودشون توپ رو کردن تو گل! اونا شدن غزال تيزپا، من شدم شير، بي يال…. امين حيايي، مجيد صالحي، نيوشا ضيغمي، فرزاد حسني، سحر قريشي، الهام حميدي، علي مشهدي، سپند اميرسليماني، پوريا پورسرخ، محمدرضا شريفي نيا بازيگران اين فيلم هستند.

«صفرتا سکو»_ به کارگرداني سحر مصيبي و تهيه کنندگي مهتاب کرامتي و طهورا ابوالقاسمي‌نيز طي اين مدت 210 ميليون تومان فروش داشته است.
اين فيلم روايتي است از زندگي خواهران منصوريان که قهرمانان ووشوکار جهان هستند.

«اشنوگل»_ به کارگرداني‌هادي حاجتمند و علي سليماني سرندي نيز طي اين مدت 51 ميليون فروش را تجربه کرده است.
قصه اين فيلم درباره يونس است که به عنوان فرمانده گردان غواصان سه شب قبل از عمليات در حالي که در صدد حفر تونلي در منطقه عملياتي بوده، مفقودالاثر شده است. حالا پس از سي سال اطلاعاتي به دست مي‌آيد که نشان مي‌دهد احتمالا يونس زنده است و در آن زمان به واسطه منافقين قرارگاه اشرف با دشمن همکاري کرده… برزو ارجمند، ماه چهره خليلي، کاوه سماک باشي، رحيم نوروزي، محمد عفراوي، محمد دلگشا، محمدرضا اربابي، مصطفي نصيري، علي عبادي، لويک زاکاريان و… بازيگران اين فيلم سينمايي هستند.
برچسب ها: آلودگی هوا ، نفس ، گیشه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: